Auchan Gdańsk
Auchan Gdańsk

W drugiej połowie 2015 roku rozpocznie się zapowiadana przebudowa południowej strony gdańskiej galerii handlowej Auchan.

Inwestor i właściciel obiektu, firma Immochan, może się już pochwalić ponad 80-procentowym wskaźnikiem komercjalizacji zmodernizowanego obiektu. Nowe marki, które zasilą portfolio obiektu, uczynią jego ofertę jeszcze bardziej kompleksową i rodzinną.

Zgodnie z planami, druga faza przebudowy pomorskiej galerii Auchan ruszy w trzecim kwartale bieżącego roku i potrwa do początku 2016 roku. Dzięki zaplanowanym pracom, GLA galerii wraz z Leroy Merlin, Decathlon i Norauto wzrośnie do 48, 5 tys. mkw., a liczba butików w pasażu do 70. Zmodernizowane centrum stanie się więc większym i bardziej nowoczesnym obiektem handlowym z udoskonaloną ofertą zakupową.

Kompleksowa oferta

– Realizowany przez nas projekt cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony najemców, a poziom komercjalizacji w przebudowywanym obiekcie wynosi obecnie 80 procent. W portfolio galerii pojawiło się wiele nowych, dotąd nieobecnych marek – mówi Anita Kaczmarska, manager komercjalizacji Immochan.

Immochan rozważnie przygotowuje przebudowę w zakresie koncepcji tenant mix odświeżonej powierzchni handlowej. Priorytetem dla firmy jest, jak poinformowano, zapewnienie kompleksowej oferty dla wszystkich członków rodziny. W ostatnich miesiącach współpracę z komercjalizatorem Centrum Handlowego Auchan Gdańsk rozpoczęły takie marki, jak Terranova, Ryłko, Martes Sport czy jedna z największych w Polsce sieci elektromarketów – Media Expert. Umowy podpisano również z marką Krakowski Kredens, restauracją Berlin Döner Kebap czy placem zabaw Kinderplaneta o powierzchni ponad 400 mkw.

Wzmocnienie oferty handlowej

– Najnowsi najemcy, którzy pojawili się w portfolio obiektu, wzmacniają dotychczasową ofertę modową oraz usługową, już składającą się ze znanych i lubianych szyldów. Zapewniam jednak, że proces komercjalizacji będzie się nadal dynamicznie rozwijać. Finalizujemy kolejne umowy, zwracając szczególną uwagę na listę najemców i dopasowanie portfolio marek do obecnych potrzeb mieszkańców Pomorza – dodaje Anita Kaczmarska.

Na liście najemców przebudowywanej części centrum handlowego obecne są już także takie marki modowe, jak Diverse, Orsay, Carry, a także Deichmann czy Intershoes, które kompleksowo zaspokoją potrzeby każdego członka rodziny. Miłośnicy aktywnego trybu życia skorzystają z bogatej oferty salonów City Sport i outdoorowego sklepu HiMountain. Ofertę obiektu wzmocni także obecność sklepu jubilerskiego Jubitom, biura podróży Itaka czy znanego na trójmiejskim rynku sklepu zoologicznego Zoolandia. Ponadto, w strefie food court na klientów czekać będzie różnorodna oferta restauracyjna, tworzona między innymi przez KFC i liczne kawiarnie.

Obiekty Immochan

Centrum Handlowe Auchan Gdańsk zostało otwarte w 1998 roku, jako jedna z pierwszych galerii handlowych Immochan w Polsce. W ofercie centrum jest blisko 50 sklepów. W roku 2012 przebudowie poddana została północna strona obiektu. Do grona jego najemców dołączyła wówczas jedna z najbardziej znanych międzynarodowych sieci sklepów z zabawkami Toys”R”Us .

Obiekt należy do Immochan. Immochan w Polsce posiada i zarządza 22 centrami handlowymi o łącznej powierzchni najmu 570 tys. mkw. Ofertę centrów z galerią handlową i hipermarketem Auchan wzmacniają Decathlon, Leroy Merlin oraz Norauto, których łączna powierzchnia sprzedaży wynosi ok. 170 tys. mkw.