Galeria Amber, fot. Echo Investment

20 marca 2015 roku mija rok od otwarcia Galerii Amber – największego obiektu handlowo-rozrywkowego w aglomeracji kalisko-ostrowskiej, zrealizowanego przez spółkę Echo Investment.

Wysoka frekwencja

– Bardzo się cieszymy z wysokiej frekwencji. Średnio miesięcznie klienci odwiedzają nas około 400 tys. razy. W skali roku daje nam to blisko 5 milionów wizyt. Galeria Amber stała się nie tylko najpopularniejszym miejscem zakupów, ale też centrum rozrywki i spotkań. Cały czas staramy się uatrakcyjnić ofertę obiektu. W ostatnim czasie otworzyliśmy salon obuwniczy LUPA, sklepy By o la la…! i Eurofirany. Organizujemy również cykliczne loterie, a także różnego rodzaju atrakcje dla dzieci i dorosłych. Dużym zainteresowaniem cieszy się np. Klub Amberka, do którego raz w miesiącu zapraszamy najmłodszych – mówi Marta Kostyk, dyrektor Galerii Amber w Kaliszu.

Tymczasem na trwających we francuskim Cannes targach MIPIM, w ramach konkursu CEEQA 2015, ogłoszono nominację dla Galerii Amber jako najlepszej inwestycji handlowej.

O tym czy Galeria Amber dostanie nagrodę w konkursie CEEQA 2015, dowiemy się 14 kwietnia podczas uroczystej gali w Warszawie.

120 sklepów w ofercie

Galeria Amber to trzykondygnacyjny obiekt handlowo-rozrywkowy zlokalizowany w centrum Kalisza, w sąsiedztwie głównych dworców PKP i PKS, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. To największy tego typu projekt w aglomeracji kalisko-ostrowskiej liczącej blisko 350 tys. mieszkańców.

Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to 33, 5 tys. mkw. Do grona najemców Galerii Amber należą m.in.: hipermarket E.Leclerc, Helios, Fitness Club Fabryka Formy, H&M, C&A, New Yorker, Reserved, Intersport, RTV Euro AGD, Home&You, Smyk, Empik, Deichmann, CCC, Mohito, Sinsay, Cropp Town, House, Orsay, Monnari, Kazar, Ryłko, Wojas, Ecco, Matras, Vistula, Lavard, Pierre Cardin, Ochnik, Yes, Vision Express, SunLoox, a w branży gastronomicznej m.in. KFC, McDonald’s, Olimp i North Fish. W obiekcie znajduje się hipermarket oraz blisko 120 sklepów i punktów usługowych wraz z kawiarniami i restauracjami, a także 7-salowe kino Helios. Do dyspozycji klientów przewidziano około 1 000 miejsc parkingowych.

Autorem projektu budowlanego jest pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne sp. z o.o. oraz zespół architektów Echo Investment.