Wizualizacja CH-R Sukcesja w Łodzi
Wizualizacja CH-R Sukcesja w Łodzi

W Sukcesji, która powstaje w Łodzi przy zbiegu al. Politechniki oraz ul. Rembielińskiego, w ścisłym centrum miasta, rozpoczęto montaż konstrukcji wsporczej dla ozdobnego ażuru, który zwieńczy fasadę budynku.

Etap budowy

W tej chwili trwają prace murowe, m.in. piątej kondygnacji przeznaczonej na biura oraz ściany fasadowej z cegły od strony al. Politechniki. Trwają również prace przy montażu elementów konstrukcji szklenia świetlików stropowych, montaż ślusarki okiennej oraz elewacji z paneli Albond.

Ponadto generalny wykonawca Sukcesji, firma Mirbud rozpoczęła montaż posadzek z płyt granitowych na pierwszej kondygnacji obiektu, montaż gresu na klatkach schodowych oraz wykonywanie fundamentów pod trawelatory i schody ruchome. W dalszym ciągu wykonywana jest termoizolacja ścian zewnętrznych oraz dachu galerii.

Termin oddania obiektu do użytku przewidziano na trzeci kwartał 2015 roku. Nadzorem projektu zajmuje się firma BatiPlus pod kierownictwem Wojciecha Ostrowskiego.

Wielofunkcyjny kompleks

Sukcesja będzie w pełni ekologicznym i energooszczędnym obiektem, pierwszym tego typu w regionie z międzynarodowym certyfikatem zrównoważonego rozwoju BREEAM. Na ponad 128 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 36 tys. mkw. powierzchni najmu. Butiki, które powstaną w Sukcesji będą pogrupowane branżowo, ułatwiając klientom poruszanie się po centrum.

Wśród nich znajdą się sklepy firm odzieżowych i obuwniczych, między innymi sieć LPP (Reserved, House, Cropp, Mohito, Sinsay), H&M, Pako Lorente, Piazza Di Moda, Piazza Di Moda Young, Zaps, CCC, Deichmann. Ponadto klienci Sukcesji będą mieli do dyspozycji pierwszy w Łodzi sklep z odzieżą sportową Sports Direct, supermarket Piotr i Paweł, elektromarket Media Expert, salony jubilerskie (Apart, Briju) oraz drogerie, a także liczne punkty usługowe w tym salon fryzjerski, aptekę, biura podróży oraz punkty najważniejszych operatorów sieci komórkowych.

Oprócz zakupów obiekt zaoferuje rozrywkę w postaci najnowocześniejszego w kraju 9-salowego kina Helios oraz kręgielni z 24 torami bowlingowymi, strefę dziecięcą, w której znajdzie się sala zabaw Jupi Park oraz Świat Zabawek, gastronomię w funkcjonalnie zaprojektowanym food-courcie i rekreację w klubie Pure Jatomi Fitness z 300-metrowym tarasem zewnętrznym. Dla klientów dostępny będzie dwupoziomowy parking na ponad 1000 miejsc.