CH Echo i Galeria Olimpia
CH Echo i Galeria Olimpia

Otwarty na początku marca 2015 roku, market „dom i ogród” sieci Bricomarché w Centrum Handlowym Echo w Bełchatowie, idealnie trafił w potrzeby klientów.

Frekwencja, a obroty

– Nie spodziewałem się aż tak wysokiej frekwencji, która przełożyła się na obroty powyżej naszych oczekiwań. Mogę śmiało powiedzieć, że odzwiedzalność i liczba transakcji kształtują się powyżej ogólnopolskiej średniej. Przyczyn sukcesu upatruję przede wszystkim w znakomitej lokalizacji CH Echo, a także sąsiedniej Galerii Olimpia, które razem tworzą kompleks z unikatową ofertą – mówi Paweł Preus, dyrektor zarządzający Bricomarché w Bełchatowie.

Sklep Bricomarché w CH Echo w CH Echo dysponuje powierzchnią 3,5 tys. mkw. Na klientów czeka blisko 29 tys. artykułów i materiałów dostępnych w czterech głównych działach: budowanie, dekoracja, majsterkowanie oraz ogród.

Budowa sklepu Bricomarché w Bełchatowie to efekt rewitalizacji CH Echo prowadzonej przez spółkę Echo Investment.

Sklep Bricomarché

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że otwarcie sklepu Bricomarché zostało przyjęte tak entuzjastycznie. Potwierdza to słuszność kierunku zmian, jaki przyjęliśmy w strategii rozwoju istniejących obiektów handlowych. Koncentrujemy się nie tylko na modernizacji wnętrz i zmianie architektury zewnętrznej, ale przede wszystkim stale uzupełniamy ofertę i poszerzamy funkcje naszych obiektów. Doskonałym przykładem jest Galeria Echo w Kielcach, której ofertę uzupełniliśmy m.in. o sklep sieci Komfort, a także market Jula, który niebawem się otworzy – mówi Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 260 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 218 supermarketów Intermarché i 108 Bricomarché. W Centrali Grupy w Poznaniu, w trzech magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie ponad 14 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 5 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i Serbii. W 2014 r. obroty Grupy Muszkieterów w Polsce wyniosły 5,43 mld złotych. W tym samym czasie Grupa w całej Europie wygenerowała obroty na poziomie 40,1 mld euro.

Centrum handlowe

CH Echo w Bełchatowie, którego właścicielem jest spółka zależna od cypryjskiej firmy Vousoka, zlokalizowane jest przy ulicy Kolejowej i wraz z Galerią Olimpia tworzy funkcjonalnie powiązany kompleks handlowo-usługowy o łącznej powierzchni najmu 32,9 tys. mkw. Znajdują się w nim dwa hipermarkety spożywcze: Tesco i Carrefour. Oferta Galerii Olimpia to blisko 70 sklepów takich marek jak m.in. H&M, Reserved, House, Mohito, Cropp, New Yorker, Orsay, Martes Sport, RTV Euro AGD, CCC, Deichmann, Centro, Pepco, Ryłko, Wojas, Apart, Reporter, 4F, Adidas, Nike, Diverse, Matras, Douglas, Euro-Apteka, Loox, Rossmann, Takko Fashion, Empik, Artimex, Grycan, Dzieciaczek, Alior Bank. Ofertę rozrywkową zapewnia wielo salowe kino Helios. Kierowcy mają do dyspozycji łącznie 1 050 miejsc postojowych.