Simple CP w centrum handlowym Panorama w Wilnie na Litwie
Simple CP w centrum handlowym Panorama w Wilnie na Litwie

Simple Creative Products – marka odzieży damskiej należącej do Grupy Gino Rossi, rozwija sieć sprzedaży poza granicami Polski. 6 marca 2015 r. został otwarty salon Simple CP w centrum handlowym Panorama w Wilnie na Litwie. Sklep działa na zasadzie franczyzy.

Region CEE

W krajach nadbałtyckich działają już salony sprzedaży marki obuwia Gino Rossi. Obecnie na Litwie i Łotwie działa siedem salonów Gino Rossi. W tym roku planowane jest otwarcie kolejnych dwóch sklepów.

– Zgodnie z naszymi zapowiedziami, wychodzimy w tym roku z marką Simple CP na rynki zagraniczne. Salon sprzedaży Simple CP na Litwie jest pierwszym krokiem w tym kierunku. W tym półroczu panujemy jeszcze otworzyć pierwszy sklep Simple CP w Czechach. Na rynkach zagranicznych będziemy rozwijać naszą sieć sprzedaży marek Gino Rossi i Simple CP w modelu franczyzowym – mówi redakcji Retailnet.pl Tomasz Malicki, prezes zarządu Gino Rossi SA.

– Obecnie zagraniczna sieć sprzedaży detalicznej obejmuje salony Gino Rossi w Czechach, na Słowacji, Litwie, Łotwie i w Niemczech oraz salon Simple CP na Litwie i w Niemczech. Jesteśmy obecni także w innych krajach, ale poprzez sprzedaż hurtową. Nabywcami obuwia Gino Rossi są partnerzy handlowi z krajów Europy Zachodniej, Środkowej i Wschodniej – dodał Tomasz Malicki.

Grupa Gino Rossi

Gino Rossi zarządza portfelem uznanych na polskim rynku modowym marek: Gino Rossi oraz Simple Creative Products. W ofercie Grupy Gino Rossi znajduje się obuwie damskie i męskie, torebki i akcesoria skórzane oraz odzież damska. Sieć Gino Rossi na koniec 2014roku liczyła 92 salony własne i franczyzowe w Polsce i za granicą (Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja). Marka od 2 lat prowadzi sprzedaż online. Natomiast Simple Creative Products Simple CP obejmowała 57 salonów własnych w Polsce. W marcu 2015 roku otwarto pierwszy salon sprzedaży Simple CP w Wilnie na Litwie.