Tomasz Jagiełło, prezes zarządu Helios
Tomasz Jagiełło, prezes zarządu Helios

W łódzkiej Sukcesji, w strefie wolnego czasu, znajdzie się klub fitness, kręgielnia oraz najnowocześniejsze w Polsce, 9-salowe kino sieci Helios, które w styczniu br. rozpoczęło adaptację wynajętej powierzchni.

O inwestycji sieci Helios w CH-R Sukcesja redakcja Retailnet rozmawia z Tomaszem Jagiełło, prezesem zarządu Helios SA.

Retailnet: Spółka Helios w styczniu br. przejęła powierzchnię od łódzkiej Sukcesji, jakie prace są w tej chwili wykonywane w wynajętych lokalach?

W tej chwili trwają prace nad ściankami działowymi, a także montaż instalacji: elektrycznych, niskoprądowych, wentylacyjnych oraz wodno-kanalizacyjnych. Ponadto rozpoczęliśmy montowanie okładzin ściennych, które zapewnią właściwą akustyką 9 sal kinowych.

Jakiego rodzaju nowoczesny sprzęt znajdzie się w salach kinowych? Czym różni się on od wyposażenia kin Helios w pozostałych miastach Polski?

Zaproponujemy naszym widzom m.in. najnowsze rozwiązanie w technice projekcji obrazu – rozdzielczość 4K, czyli obraz cyfrowy w najwyższej jakości. To dwukrotnie więcej niż w innych, konkurencyjnych kinach i ponad czterokrotnie więcej niż rozdzielczość obrazu w domowych telewizorach FullHD. Dla maksymalnego wykorzystania możliwości projektorów wyposażonych w technologię 4K obraz wyświetlany będzie na perełkowych ekranach kinowych Harkness Screens. Ponadto widzowie będą mogli oglądać obrazy trójwymiarowe dzięki polaryzacyjnemu systemowi, wzbogaconemu o technologię High Frame Rate.

Uzupełnieniem najnowszych rozwiązań w dziedzinie obrazu będzie innowacyjny system dźwiękowy Dolby Amots, który przeniesie naszych widzów w centrum akcji dzięki 64 niezależnym ścieżkom dźwiękowym rozsyłanym do dodatkowych głośników umieszczonych na suficie, z tyłu ekranu, na ścianach bocznych i tylnej ścianie sali kinowej.

Czy zaproponują Państwo swoim klientom coś specjalnego?

Poza regularnym repertuarem w łódzkim kinie widzowie będą mogli wziąć udział w seansach specjalnych takich, jak: Kino Kobiet, Nocne Maratony Filmowe, czy spotkaniach w ramach cyklu Kino na Temat, których założeniem jest rozwijanie w młodym pokoleniu umiejętności samodzielnej interpretacji i aktywnego udziału w dyskusji dotyczącej ważnych tematów społecznych.

Czy Sieć Helios włączy się w otwarcie Sukcesji?

Helios oczywiście włączy w działania związane z otwarciem. Przygotujemy program o charakterze filmowym. Znajdą się w nim liczne animacje zarówno dla dzieci, jak i nieco starszych widzów, ale na tym etapie nie chcielibyśmy zdradzać wszystkich niespodzianek…