rotterdammarkt mipim nagroda

Podczas odbywających się we francuskim Cannes międzynarodowych targów inwestycyjnych MIPIM 2015 przyznano nagrody dla najlepszych projektów deweloperskich na świecie. W prestiżowej kategorii Best Shopping Centre zwycięzcą zostało należące do holenderskiego dewelopera Provast centrum handlowe Rotterdam Markthal.

Łącznie do konkursu zgłoszonych zostało 150 projektów z 37 krajów. W kategorii najlepsze centrum handlowe najgroźniejszymi konkurentami Rotterdam Markthal były: Beaugrenelle (Franacja), 66 Riverside (Chiny), oraz The Breeze BSD City (Indonesia).

Gastronomiczne eldorado

Hans de Jong, partner w firmie Provast, nie krył zadowolenia z otrzymania tej prestiżowej nagrody. “Nasz projekt wzbudza duże zainteresowanie nie tylko na rynku holenderskim, ale również w skali globalnej. Nasze centrum handlowe może być wzorem do naśladowania dla wielu przyszłych projektów, zwłaszcza tych, które główny nacisk kładą na zaoferowanie klientom szerokiej oferty gastronomicznej i spożywczej” – komentuje Hans de Jong.

Galeria Rotterdam Markthal nominowana była również w kategorii Special Jury Award, w której nagradzane są najbardziej spektakularne projekty deweloperskie, nie tylko z sektora nieruchomości handlowych.

Nie tylko handel

Rotterdam Markthal zlokalizowany jest w samym sercu Rotterdamu. Na 8 tys. mkw. powierzchni oferuje klientom szeroką ofertę gastronomiczną i spożywczą. Główną cześć galerii stanowi zadaszone targowisko. Można znaleźć tu również supermarket, sklepy z żywnością, oraz liczne restauracje i bary.

provast-centrum-handlowe-wnetrze
Wnętrze Rotterdam Markthal

Rotterdam Markthal, poza częścią handlową, oferuje również prawie 230 luksusowych apartamentów, w tym 24 penthousy z pięknym widokiem na to portowe miasto. W podziemiach znajduje się parking na 1,2 tys. aut.

Deweloperem Rotterdam Markthal jest firma Provast. Projekt powstał w pracowni architektonicznej MVRDV, a za budowę całego kompleksu odpowiadały firmy J.P. van Eesteren, Mobilis, Martens en Van Oord.