Google kup teraz przycisk ecommerce

Google uruchomił polskojęzyczny interfejs swojego sklepu internetowego Google Store, nie prowadzi jednak jeszcze sprzedaży na naszym rynku.

Jak wyjaśnia Piotr Zalewski, rzecznik Google Polska: „Sklep Google Store działa w tych krajach, w których dostępne były urządzenia w sprzedaży w Google Play. Sklep jest na razie niedostępny w Polsce. Polska wersja jezykowa interfejsu oznacza, że w przyszłości będzie on działał także u nas, jednak nie mamy żadnych konkretnych dat.”

Bez sprzedaży w Polsce

Polska wersja sklepu została uruchomiona bez zapowiedzi i na razie nie umożliwia dokonania zakupu. Na razie po polsku funkcjonuje tylko strona główna, zawierająca zakładki, opisy i zdjęcia produktów.

google store polska
Polskojęzyczny interfejs Google Store

Jednak gdy kliknie się na którykolwiek z przycisków „call to action”, jak chociażby „kup teraz”, użytkownik jest przekierowywany do podstrony z informacją o tym, że Google nie prowadzi jeszcze sprzedaży w naszym kraju. Wyjątkiem jest podstrona z informacjami o bezpłatnej przesyłce, ta funkcjonuje nadal w wersji anglojęzycznej.

Google Store to nowo powstały sklep internetowy, w którym dostępny jest sprzęt produkowany przez giganta z Mountain View oraz firmy partnerskie. Przedtem dostępne były one w sklepie Google Play, w oddzielnej sekcji urządzeń. Koncern postanowił jednak rozdzielić sprzedaż treści cyfrowych od dystrybucji sprzętu elektronicznego. Ta ostatnia została więc w całości przeniesiona do nowo powstałego Google Store.

google store nexus
Prezentacja produktu w polskiej wersji językowej

Konkurencja z Apple

W ofercie sklepu dostępne są Chromebooki, wraz z modelem Pixel, smartfony i tablety z serii Nexus, smartwatche Android Wear, przystawka Chromecast, urządzenie do streamingu Nexus Player, a także Nest, inteligentne termostaty.

Jak twierdzą analitycy rynkowi, to posunięcie ma na celu zacieśnienie konkurencji z Apple i wyeksponowanie bogactwa oferty sprzętu elektronicznego spod znaku Google. Na razie sklep dostępny jest na rynku amerykańskim. Google oferuje klientom darmową przesyłkę, jednak opcja ta dostępna jest wyłącznie w przypadku najdłuższego czasu dostawy.

Uruchomienie Google Store zbiega się niemalże w czasie z otwarciem przez koncern pierwszego sklepu stacjonarnego przy londyńskiej handlowej ulicy Tottenham Court Road. Dostępny w nim będzie sprzęt elektroniczny spod znaku giganta z Mountain View.