zalando wyniki finansowe strategia ecommerce

W e-Izbie zrzeszonych jest już ponad 140 podmiotów reprezentujących różne gałęzie e-handlu. Obecność Zalando wzmocni działania e-Izby i przyczyni się do rozwoju polskiej branży e-commerce.

„Polski rynek internetowy wciąż jest młody. Otwiera to liczne możliwości, a zarazem stanowi wyzwanie. Od momentu utworzenia Zalando.pl – we wrześniu 2012 roku – staramy się nieustannie ulepszać nasze usługi i wprowadzać na rynek nowe rozwiązania oraz najlepsze praktyki. Dołączając do e-Commerce Polska, liczymy na możliwość dzielenia się naszą wiedzą i nawiązania owocnych relacji z innymi aktorami polskiej sceny handlu elektronicznego” – mówi Robert Schütze, Country Manager Poland & UK Zalando SE.

„Bycie członkiem Izby Gospodarki Elektronicznej zapewnia nam kontakt z głównymi graczami w branży i umożliwia wspólne kształtowanie przyszłości rynku internetowego, będącego dopiero na początkowym etapie rozwoju” – dodaje Schütze.

Zalando należy do wiodących sklepów internetowych z odzieżą i obuwiem w Europie. Firma z siedzibą w Berlinie oferuje swoim klientom szeroki wybór odzieży, obuwia i akcesoriów dla kobiet, mężczyzn i dzieci z darmową dostawą i zwrotem. W asortymencie znajdują się zarówno marki znane na całym świecie, jak i produkty lokalnych projektantów, a także marki własne.

Izba Gospodarki Elektronicznej reprezentuje i wspiera interesy firm związanych z rynkiem  gospodarki elektronicznej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem firm zrzeszonych w e-Izbie.

Misją e-Izby jest rozwój polskiej branży e-commerce poprzez współpracę, wymianę know-how, działania legislacyjne oraz silną i efektywną reprezentację wspólnych interesów w dialogu z instytucjami polskiej administracji rządowej, Unii Europejskiej oraz organizacjami pozarządowymi w kraju i na świecie. Główne cele Izby Gospodarki Elektronicznej to:

  • reprezentowanie i wspieranie interesów gospodarczych firm związanych z rynkiem gospodarki elektronicznej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem firm zrzeszonych w Izbie,
  • rozwój gospodarki w różnych jej branżach w kraju i Europie dzięki wykorzystaniu innowacji technologicznych, informacyjnych i komunikacyjnych (ICT), w tym sieci Internet oraz sprzętu i oprogramowania oraz ich praktycznych zastosowań w prowadzeniu działalności gospodarczej,
  • wspieranie przedsiębiorców (zwłaszcza małych i średnich) poprzez dostarczanie wiedzy (know-how) oraz rozwiązań technologicznych,
  • wspieranie społeczeństwa w korzystaniu z rozwiązań cyfrowych.

Evigo jest członkiem Izby od 2013 roku.