Galeria Sudecka
Galeria Sudecka

Orsay, Bytom, Magnetic i Medicine – to kolejne sklepy, które pojawią się w Galerii Sudeckiej, realizowanej przez spółkę Echo Investment w Jeleniej Górze.

Oferta galerii

Sklep sieci Orsay będzie miał blisko 180 mkw. Orsay to znana marka odzieżowa dla kobiet, która należy do spółki Orsay GmbH. Obecnie na świecie działa ponad 600 salonów tej marki w 25 krajach.

Salon Bytom będzie dysponował powierzchnią 90 mkw. Zaoferuje formalną i casualową modę meską.

W Galerii Sudeckiej pojawi się również marka Medicine. W sklepie o powierzchni 255 mkw. będzie dostępna oferta odzieży casualowej. Atutami marki są autorskie projekty młodych twórców i wyjątkowe, limitowane kolekcje.

Lokal marki Magnetic (60 mkw.) to sklep oferujący odzież damską różnych marek.

Finał komercjalizacji

– Proces komercjalizacji Galerii Sudeckiej wynosi 99%, a w ofercie mamy już tylko trzy niewielkie lokale. Mogę już teraz zadeklarować, że w dniu otwarcia, nasz obiekt będzie w pełni wynajęty – mówi Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

W ostatnim czasie spółka Echo Investment podpisała umowy m.in. z siecią C&A (1 200 mkw.), a także Aquael ZOO, Pawo, Badura, Prezenciarnia, Simple, Vision Express. Większość najemców już przejęła powierzchnie. Swoje lokale urządzają m.in. Helios, Fabryka Formy, Reserved, C&A, Go Sport, Super-Pharm, RTV Euro AGD, Smyk, Empik, Martes Sport, Diverse, CCC.

Równocześnie trwają prace projektowe związane z wnioskiem o pozwolenie na budowę dla marketu Leroy Merlin. Przypomnijmy, że w lutym br. Echo Investment działająca na zlecenie Leroy Merlin, uzyskała prawomocną decyzję środowiskową. Planowane rozpoczęcie budowy marketu to czerwiec br. Otwarcie Leroy Merlin o pow. całkowitej 15 tys. mkw. z parkingiem na 500 miejsc, zaplanowano na marzec 2016.

W projekcie Galerii Sudeckiej inwestor przewidział 50 tys. mkw. powierzchni handlowej. Najpierw powstanie galeria sklepów, butików i punktów usługowych oraz pierwszy w mieście multipleks kinowy. Ostatnim etapem realizacji Galerii Sudeckiej będzie dwuetapowa budowa retail parku, w ramach którego powstanie m.in. market budowlany Leroy Merlin, sklep sieci Komfort o powierzchni całkowitej 700 mkw. i salon Agata Meble o pow. 10 tys. mkw. Do dyspozycji klientów Galerii Sudeckiej zostanie oddanych ponad 1,8 tys. miejsc parkingowych. Otwarcie Galerii Sudeckiej zaplanowano na wiosnę 2015 roku.