Galeria Galena w Jaworznie
Galeria Galena w Jaworznie

W 2014 roku działania Grupy Kapitałowej P.A. Nova skupiały się głównie na budowie galerii handlowej Galena w Jaworznie. Prace budowlane rozpoczęły się w lutym 2014 roku, a otwarcie galerii planujemy na koniec listopada 2015 r. i na dzień dzisiejszy termin ten pozostaje niezagrożony – mówi Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA.

Galeria w Jaworznie

– Inwestycja ta jest realizowana za pośrednictwem spółki celowej – Galeria Galena sp. z o.o., a P.A. Nova SA występuje jako autor projektu i generalny wykonawca tego obiektu. Natomiast proces komercjalizacji jest prowadzony wspólnie z zespołem Mayland – dodała Ewa Bobkowska.

Galeria handlowa Galena będzie dysponować 31,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Na poziomie -1 znajdować się będzie ogólnodostępny parking na 860 miejsc. Obiekt kosztować ma 190 mln zł. Inwestycja została wsparta funduszem Jessica, dlatego firma jest zobowiązana m.in. do stworzenia nowoczesnej przestrzeni miejskiej, w tym kulturalno–rozrywkowej. Projekt ten ma wpłynąć na zwiększenie dostępu mieszkańców do różnorodnych form spędzania wolnego czasu.

W galerii klienci będą mogli skorzystać z oferty Multikina, które w Galenie otworzy sześć sal projekcyjnych. Ponadto wśród najemców już są znane marki jak: H&M, Reserved, Mohito, Cropp, House, Sinsay, Rekids, Home&you, Rossman, Martes Sport, Smyk, Yes, Briju, Deichmann, CCC, RTV Euro AGD, Empik, Diverse, Pepco, Swiss, Kolporter, Tabak, Plus.

Ofertę strefy usługowej obiektu uzupełni obecność apteki, kantoru, punktu dorabiania kluczy, dwóch biur podróży, pralni chemicznej. W Galenie znajdzie się nowocześnie zaaranżowana strefa restauracyjna z sześcioma lokalami. Operatorem spożywczym na powierzchni ponad 5 tys. mkw. będzie sieć Carrefour.

Parki handlowe

Obecnie spółka P.A. Nova SA oprócz Galerii Galena realizuje dwa parki handlowe.

Park handlowy w Kamiennej Górze – budowa tego obiektu rozpoczęła się w listopadzie 2014 roku, zakończenie realizacji jest planowane na czerwiec 2015 roku. Powierzchnia najmu obiektu wynosi 4 do 4,5 tys. mkw. i obejmuje 9 lokali.

Park handlowy w Krośnie – budowa rozpoczęta w styczniu 2015 roku, planowane zakończenie ma nastąpić w III kwartale 2015 roku. Park handlowy będzie składać się z 6 lokali handlowych, powierzchnia najmu ma wynosić 2,6 tys. mkw.