Otwarcie Atrium Copernicus
Otwarcie Atrium Copernicus

Największe centrum handlowe w województwie kujawsko-pomorskim powitało pierwszych klientów. Otwarcie rozbudowanej części toruńskiego centrum handlowego Atrium Copernicus nastąpiło 12 marca.

W ciągu pierwszych czterech dni funkcjonowania centrum odwiedziło ponad 85 tys. klientów, co stanowi 45 proc. populacji Torunia.

Obecnie zakupów można dokonywać aż w 144 sklepach, mając tym samym o 57 ofert salonów więcej do wyboru. Jest to największa oferta zakupowa nie tylko w mieście, ale i w całym regionie.

Centrum regionalne

– Rozbudowane centrum Atrium Copernicus to najnowsze marki i koncepty handlowe. Oferując łącznie 47 tys. mkw. powierzchni handlowej, Atrium Copernicus to największe działające centrum handlowe w Toruniu i regionie – mówił Scott Dwyer, CEO Atrium Poland Real Estate Management przecinając wstęgę.

– Pragniemy podziękować władzom miasta Torunia za niezmienne poparcie, mając jednocześnie nadzieję, że w dalszym ciągu będziemy ważną częścią Toruńskiej społeczności. I oczywiście jesteśmy bardzo dumni z tego, że Atrium Copernicus ustanawia teraz standardy jako najlepsze miejsce zakupów w Toruniu – dodał.

.

– 350 miejsc pracy, których dostarczy rozbudowana część centrum plus dodatkowe miejsca pracy w usługach towarzyszących takich jak ochrona czy firmy sprzątające to w naszym postrzeganiu 350 rodzin, które mają zapewnione utrzymanie – mówił Adam Zakrzewski, przedstawiciel Władz Miasta, dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Przedsiębiorcy. – Zatrudniając łącznie ponad 900 osób, Atrium Copernicus znajduje się w pierwszej dziesiątce toruńskich pracodawców.

Motywacja do rozbudowy

– Inwestycje takie jak Atrium Copernicus, przyczyniają się do tego, że Toruń jest widoczny nie tylko na mapie Polski, ale również Europy, co mamy nadzieję, przysłuży się do zainteresowania przedsiębiorców zagranicznych nowymi inwestycjami w mieście i regionie – komentował Zakrzewski.

Pytana, o motywację do podjęcia decyzji o rozbudowie Atrium Copernicus, dr Jolatna Wawrzyszuk, pełniąca obowiązki Chief Operating Officer Atrium w Polsce, powiedziała:

– Decyzja o rozbudowie wyniknęła z istniejącego sukcesu naszych najemców oraz z tego, że zmienia się otaczająca nas rzeczywistość, zmieniają się potrzeby naszych klientów i najemców. Rynek jest coraz bardziej nasycony, jest duża konkurencja w związku z czym naturalnym kierunkiem jest rozbudowa, modernizacja obiektów tak, by dostosować je do oczekiwań rynku.