Lodziarnia Grycan
Lodziarnia Grycan

W 2014 roku udało nam się zrealizować wszystkie zakładane inwestycje i plany. Osiągnęliśmy dwucyfrowe wzrosty sprzedaży – mówi redakcji Retailnet.pl Zbigniew Grycan właściciel Lodziarnie Firmowe sp. z.o.o, sp.k.

– W 2015 roku będziemy otwierać lodziarnio-kawiarnie o powierzchni ponad 100 mkw. i same lodziarnie pod marką Grycan – Lody od pokoleń. Nowe punkty będą powstawać w centrach handlowych, a także przy ulicach. Mamy już podpisane umowy na 18 lodziarni – podkreśla Zbigniew Grycan.

– W lokalizacjach przy ulicy otworzyliśmy niedawno w Warszawie punkt w Wilanowie. Następna lodziarnia ruszy w kwietniu na Ochocie (ul. Grójecka) oraz na Saskiej Kępie (ul. Francuska). Natomiast w centrach handlowych otworzyliśmy w tym roku jeden punkt, który mieści się w Atrium Copernicus w Lublinie – dodaje Zbigniew Grycan.

Marka Grycan – Lody od pokoleń jest obecna na polskim rynku od 2004 roku. W ciągu niemal 11 lat istnienia firma Grycan rozwinęła największą sieć Lodziarni Firmowych w Polsce, która obecnie liczy blisko 130 lokali. Dziś firmę prowadzą wspólnie z córką Małgorzatą i przy wsparciu drugiej córki Magdaleny. Oferta marki Grycan – Lody od pokoleń zawiera ok. 60 różnych smaków lodów, które dostępne są we wszystkich kluczowych formatach sklepów rynku detalicznego – od wielkopowierzchniowych aż po sklepy osiedlowe. Firma zatrudnia około 1,3 tys. osób.

– W następnym tygodniu ruszy lodziarnia w CH Ogrody w Elblągu. Kolejne lokalizacje to Starogard Gdański, Jelenia Góra. Planujemy również otwarcia w Czechach ale najpierw sondujemy istniejące lokalizacje. Ponadto nasze lody w opakowaniach docierają na 11 rynków. W przyszłości będziemy rozszerzać działalność naszej sieci o kolejne rynki. Jednak musimy być dobrze do tego przygotowani – mówi prezes Grycan.