Galeria Sudecka
Wizualizacja Galerii Sudeckiej

Sieć sklepów odzieżowych Szachownica dołączyła do grona najemców Galerii Sudeckiej, realizowanej przez spółkę Echo Investment w Jeleniej Górze.

Szachownica to ogólnopolska sieć sklepów odzieżowych, oferująca odzież damską, męską i dziecięcą oraz akcesoria. Firma działa na polskim rynku od 2002 roku.

Rozwój sieci

– Sklep Szachownica będzie miał powierzchnię 400 mkw. Sieć tak kieruje swoją ofertę przede wszystkim do ludzi młodych, dla których liczy się wysoka jakość w niskiej cenie. Wnętrza sklepów wyróżniają się przestrzennością i jasną kolorystyką. Jestem przekonany, że tego rodzaju sklep będzie się cieszył popularnością wśród naszych klientów – mówi Michał Banasik, leasing manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

Wynajem powierzchni

Proces komercjalizacji Galerii Sudeckiej wynosi 99 proc., a w ofercie zostały już tylko trzy niewielkie lokale. Inwestor deklaruje, że w dniu otwarcia, Galeria Sudecka będzie w pełni wynajęta. W ostatnim czasie spółka Echo Investment podpisała umowy m.in. z siecią C&A (1,2 tys. mkw.), a także Orsay, Bytom, Magnetic i Medicine, Aquael ZOO, Pawo, Badura, Prezenciarnia, Simple, Vision Express. Większość najemców już przejęła powierzchnie. Swoje lokale urządzają m.in. Helios, Fabryka Formy, Reserved, C&A, Go Sport, Super-Pharm, RTV Euro AGD, Smyk, Empik, Martes Sport, Diverse, CCC.

Równocześnie inwestor złożył już wniosek o pozwolenie na budowę dla marketu Leroy Merlin. Przypomnijmy, że w lutym br. Echo Investment działająca na zlecenie Leroy Merlin, uzyskała prawomocną decyzję środowiskową. Planowane rozpoczęcie budowy marketu to czerwiec br. Otwarcie Leroy Merlin o pow. całkowitej 15 tys. mkw. z parkingiem na 500 miejsc, zaplanowano na marzec 2016.

Obiekt Echo Investment

Galeria Sudecka powstaje w dzielnicy Zabobrze, w miejscu działającego od ponad 13 lat CH Echo. W programie centrum zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz kino Helios z częścią kawowo-barową, a także największy w mieście klub fitness Fabryka Formy.