Galeria Solna
Galeria Solna

19 marca w Galerii Solnej w Inowrocławiu swój pierwszy sklep w mieście otworzyła sieć Media Markt. Jest to największy w regionie sklep z elektroniką użytkową.

Nowy format sklepu przygotowany przez sieć Media Markt dedykowany mniejszym miejscowościom ma w Galerii Solnej powierzchnię całkowitą ponad 1,1 tys. mkw.

Oferta produktów

Klienci znajdą tu pełen wybór artykułów niezbędnych do wyposażenia domu i biura, najnowsze urządzenia mobilne, sprzęt fotograficzny, programy użytkowe, gry komputerowe, książki, muzykę oraz film. Pracę w Media Markt zyskało 21 osób.

– Bardzo się cieszymy z naszej obecności w Galerii Solnej w Inowrocławiu. Jest to ulubione miejsce zakupów i spotkań mieszkańców. Wierzę, że dzięki Media Markt stanie się ono również technologicznym centrum miasta, gdzie każdy znajdzie urządzenia dopasowane do swoich potrzeb i stylu życia – mówi Andrzej Sobolik, dyrektor zarządzający siecią Media Markt.

Sklepy Media Markt oferują asortyment w zakresie elektroniki użytkowej. Aktualnie sieć posiada 48 marketów w 39 miastach Polski i jest liderem w branży.

Poziom komercjalizacji

Galeria Solna to pierwsze nowoczesne centrum handlowo-usługowe w Inowrocławiu obejmujące zasięgiem oddziaływania ponad 200 tysięcy mieszkańców miasta oraz regionu. Od chwili otwarcia 8 maja 2013 obiekt odwiedziło ponad 7,3 miliona klientów, co stanowi o dużym sukcesie galerii w tak krótkim czasie. Na sukces ten składa się wiele czynników, w tym duża aktywność marketingowa, zróżnicowana i jednocześnie odpowiednio dopasowana do rynku oferta, a przede wszystkim doskonały poziom komercjalizacji centrum, który wynosi ponad 99%.

Na powierzchni przekraczającej 30 tys. mkw. znajduje się blisko 100 sklepów oraz punktów usługowych m.in. Tesco, Media Markt, H&M, Reserved, New Yorker, Carry, Bershka, Stradivarius, House, Sinsay, Mohito, Cropp Town, Takko, Pepco, Monnari, Top Secret, Lee Wrangler, Diverse, Butik, Coccodrillo, Quiosque, Smyk, Triumph, Esotiq, Lavard, Douglas, CCC, Deichmann, Martes Sport, Empik, Mc Donald’s. Do dyspozycji klientów oddano 1000 miejsc parkingowych.

Obiekt posiada prestiżowy certyfikat BREEAM, stanowiący o energooszczędności i proekologicznych rozwiązaniach zastosowanych w budynku. Inwestorami Galerii Solnej są Libra Project oraz należąca do Acteeum Group spółka Acteeum Central Europe. Zarządcą obiektu jest DTZ Polska Sp. z o.o.