google kup teraz przycisk ecommerce

Koncern z Mountain View wprowadził nowe narzędzie, które nie tylko pozwala lepiej spozycjonować daną firmę w wyszukiwarce Google, ale co najważniejsze wzbogacić jej obecność w internecie o wysokiej jakości wirtualny spacer stworzony ze zdjęć 360º wykonanych w technologii Street View.

Business View, bo tak nazywa się nowe narzędzie Google skierowana do firm, bazuje na znanej niemal wszystkim internautom usłudze Street View. Chodzi o możliwość obejrzenia na sferycznych zdjęciach rzeczywistego obrazu danej ulicy.

Dzięki opcji Business View podobny wirtualny spacer będzie można odbyć również na przykład po sklepie, galerii handlowej, hotelu czy restauracji.

Wirtualny spacer po firmie

Stworzenie profilu firmy w usłudze Google Business View nie wymaga wielu czynności i jest relatywnie niedrogie. Po pierwsze należy stworzyć wizytówkę danej firmy w serwisie Google+. Dzięki temu stanie się ona widocznym punktem na wirtualnych mapach Google. Następnie należy stworzyć wirtualny spacer po wnętrzach danego sklepu czy restauracji. Jego wykonaniem muszą zająć się profesjonalni fotografowie, którzy przeszli odpowiednie szkolenia organizowane przez Google.

Znalezienie odpowiednich specjalistów w Polsce nie stanowi jednak żadnego problemu. Koszt sesji niezbędnej do stworzenia wirtualnego spaceru zaczyna się od kilkuset złotych. Czym obszerniejsze wnętrza, które trzeba sfotografować, tym wyższe koszty.

Narzędzie zwiększające konwersję

Gdy wszystko będzie już gotowe, można podpiąć wirtualny spacer do stworzonej uprzednio wizytówki w Google+. Firmy mogą udostępnić go również na swojej witrynie, korzystając z interfejsu API Map Google lub zwykłego kodu HTML. Dodatkowo skorzystanie z usługi Business View pozwala osiągnąć lepsze pozycjonowanie w wyszukiwarkach Google’a, m.in. w Mapach Google, czy wizytówkach w Google +.

Szacuje się, że tylko w Polsce na stworzenie takiego wirtualnego spaceru zdecydowało się już kilka tysięcy firm. Są to przede wszystkim restauracje, sale weselne, salony piękności, fryzjerzy, siłownie, sklepy, oraz galerie handlowe. Jak pokazują przykłady z całego świata, klienci cenią sobie możliwość poznania danej firmy “od wewnątrz”, bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki temu częściej i chętniej korzystają później z ich oferty.

Tekst pochodzi z portalu Evigo.pl