Wizualizacja Galerii Nadwiślańskiej
Wizualizacja Galerii Nadwiślańskiej

Bałtycka Grupa Inwestycyjna SA rezygnuje z realizacji galerii handlowej w Tczewie.

BGI SA zgłosiła swoją koncepcję na budowę galerii handlowej w Tczewie już w 2010 roku. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet, obiekt jednak nie powstanie.

– Projekt miał być realizowany przez spółkę celową, należącą do akcjonariuszy BGI SA. Do realizacji jednak nie dojdzie – powiedziała w rozmowie z portalem Retailnet Monika Jałowska z BGI SA.

Spółka nie podaje przyczyny rezygnacji z projektu. Wiadomo, że obiekt miał mieć kilkanaście tys. mkw. powierzchni najmu na której oprócz oferty handlowo-usługowej miało się znaleźć także kino. Jedną z firm odpowiedzialną za komercjalizację obiektu miała być spółka Adept Investment.

Gmina Tczew to gmina nadwiślańska położona przy dwóch głównych drogach międzynarodowych: A-1, łącząca aglomerację trójmiejską z południem kraju i drogę Nr 22 Kostrzyn – Berlin – Gorzów Wielkopolski, łącząca Starogard Gdański z Malborkiem i Elblągiem. Gmina ma ponad 13 tys. mieszkańców. Na terenie miasta działa kilka obiektów handlowych m.in. Galeria Kociewska, CH Atrium Tczew, Carrefour Tczew.

BGI SA to grupa inwestycyjna działająca w obszarze projektowania, budowania i finansowania obiektów komercyjnych. Firma dysponuje wykwalifikowaną kadrą profesjonalistów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w realizacji wszelkiego rodzaju inwestycji.

BGI współpracuje również z szeregiem uznanych firm i instytucji działających na rynkach krajowych i międzynarodowych. Na liście realizowanych przez spółkę inwestycji jest obecnie Nowe Centrum Sopotu – wielofunkcyjny obiekt handlowo-usługowo-komunikacyjny.