Restauracja Olimp
Restauracja Olimp

Grupa Gastromall sfinalizowała umowę najmu na nową lokalizację w Centrum Handlowym Galena w Jaworznie. Na 93 mkw. powierzchni powstanie restauracja Olimp, najbardziej rozpoznawalna marka Grupy.

Galeria handlowa Galena powstaje w samym centrum Jaworzna przy ulicy Grunwaldzkiej w miejscu dawnego szybu kopalnianego. – Otwarcie obiektu planowane jest na jesień 2015 r. Grupa Gastromall posiada już trzy restauracje na terenie Śląska – dwie w Gliwicach oraz w CH Arena, a także w CH Europa Centralna w Gliwicach oraz jedną w Katowicach, Centrum Biurowe Francuska – mówi redakcji Retailnet Izabela Domaradzka, koordynator projektów w Grupie Gastromall.

Restauracje Olimp

Obecnie sieć Olimp to 32 lokale w systemie samoobsługowym, w stałej cenie za 100 g jedzenia. W pierwszych trzech miesiącach tego roku otwarto już trzy restauracje (Olimp Avia Software Park, Kraków, Olimp Gemini Park, Tarnów, Olimp Tarasy Zamkowe, Lublin).

– W najbliższych tygodniach planowane są otwarcia w Krakowie i Toruniu, w kolejnych miesiącach tego roku lokale w Warszawie, Łodzi i Ostrołęce – zdradza Izabela Domaradzka.

Grupa Gastromall przyśpiesza jednocześnie prace nad rozwojem konceptu Companeros; w kilku formatach dopasowanych do atrakcyjnych, zróżnicowanych lokalizacji (centra handlowe, pasaże, główne ulice). Grupa wdraża również projekt Zdrowo z Olimpem, mający na celu dotarcie do klienta preferującego kuchnię opartą na warzywach, prostych przepisach, kaszach, zupach a także edukację klientów w zakresie korzyści płynących ze stosowania prawidłowo zbilansowanej diety.

Marki gastronomiczne

Grupa Gastromall to właściciel 5 marek gastronomicznych w tym najbardziej rozpoznawalnych – Olimp, Companeros i Lovit.

W ramach działalności innowacyjnej Krakowskiego Klastra Gastronomicznego powstaje kuchnia centralna finansowana ze środków unijnych.