Kampania Guess
Kampania Guess

Amerykańska marka Guess w dalszym ciągu rozwija swoją sieć sklepów w Polsce. Firma otwiera salony własne i franczyzowe.

Rozwój sieci

Na początku marcu br. ruszył nowy salon marki w centrum handlowym Kaskada w Szczecinie, tym razem w ramach współpracy franczyzowej z firmą FMIG. Salon o powierzchni 90 metrów kwadratowych znajduje się na parterze centrum i jest już trzecim salonem otwartym z tym partnerem.

Na ten rok Guess zapowiada kolejne otwarcia. Najbliższe to salon franczyzowy w Lublinie w nowym centrum handlowym Tarasy Zamkowe, który zostanie otwarty jeszcze w marcu. Sklep o powierzchni 156 mkw. zlokalizowany jest na parterze. W Lublinie partnerem prowadzącym sklep w ramach umowy franczyzowej jest również firma FMIG. Koncept Guess Jeans, który sprawdził się już w pozostałych lokalizacjach będzie miał w swojej ofercie nie tylko odzież damską i męską ale także akcesoria, torebki i buty.

– Obecnie prowadzimy rozmowy nad kilkoma nowymi lokalizacjami ale jeszcze zbyt wcześnie by zdradzać szczegóły. Na pewno marka Guess pojawi się w jeszcze kilku lokalizacjach – mówi redakcji Retailnet.pl Waldemar Madajczyk, General Manager Central Eastern Europe Guess Poland.

Guess w Polsce

Firma Guess Inc. posiada obecnie okolo 1500 salonów marki, które mieszczą się w 90 krajach. Artykuły z logo marki można kupić za pośrednictwem oficjalnego sklepu internetowego o zasięgu globalnym. Za rozwój salonów w Polsce odpowiada firma Guess Poland sp. z o.o.

Spółka zakończy 2014 rok z łączną liczbą 21 sklepów w Polsce – w tym będzie posiadał 13 salonów własnych, 4 sklepy licencyjne i 4 lokalizacje outletowe. Tym samym klienci będą mogli zakupić produkty Guess w 7 salonach w Warszawie, 4 – w Trójmieście, 3 – we Wrocławiu, 2 – w Łodzi, 2 – w Poznaniu oraz po jednym na Śląsku, w Kielcach i w Rzeszowie. Firma otwiera sklepy w dwóch formatach Guess Jeans i z najbardziej ekskluzywną linią Marciano Guess.

Guess posiada najwięcej salonów w stolicy. Sklepy spółki znajdują się w CH Arkadia, Galerii Mokotów, CH Złote Tarasy i Domu Mody Klif w Warszawie. Ponadto w tym samym obiekcie znajduje się sklep Marciano Guess. Dwa sklepy outletowe mieszczą się w Annopolu i Piasecznie.