Projekt rewitalizacji dawnej fabryki Norblina
Projekt rewitalizacji dawnej fabryki Norblina

Postępy na budowie Royal Wilanów, pozyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę oraz początek komercjalizacji projektu rewitalizacji dawnej fabryki Norblina to tylko niektóre z osiągnięć Grupy Capital Park w 2014 roku

Podsumowanie i plany

– Capital Park w 2014 roku oddał do użytku projekt Eurocentrum i z sukcesem skomercjalizował inne nieruchomości, co przyczyniło się do wzrostu przychodów z najmu na poziomie 42 proc. – mówi Michał Koślacz, członek zarządu i Dyrektor Finansowy Grupy Capital Park

– Ze względu na termin otwarcia takie projekty jak Eurocentrum czy Vis a Vis Łódź, nie generowały przychodów przez pełen rok, a to oznacza, że w kolejnych latach przychody będą proporcjonalnie wyższe. Wartość portfela wszystkich naszych nieruchomości liczona w złotówkach wzrosła o 20 proc., a na działania o charakterze inwestycyjnym przeznaczyliśmy ponad 300 mln złotych – dodaje Koślacz.

– W 2015 roku za cel stawiamy sobie komercjalizację istniejących projektów i tych w budowie, tj. drugiej fazy Eurocentrum i Royal Wilanów, planujemy utworzenie kolejnego funduszu złożonego z nieruchomości biurowych i handlowych generujących dochód – mówi Marcin Juszczyk, członek zarządu i Dyrektor Inwestycyjny Grupy Capital Park.

– Chcemy uruchomić budowę projektu rewitalizacji dawnej fabryki Norblina, co oznacza osiągnięcie pewnego poziomu komercjalizacji, dobre wynegocjowanie porozumienia z generalnym wykonawcą oraz pozyskanie finansowania bankowego. Jednocześnie cały czas jesteśmy zainteresowani kolejnymi akwizycjami – dodaje Marcin Juszczyk.

Grupa Capital Park

Grupa Capital Park jest aktywnym inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat, specjalizującym się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych (ang. opportunistic investor).

Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku Grupa przeprowadziła ok. 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. mkw., zlokalizowanych w 39 miastach. Spośród tych projektów 39 nieruchomości handlowych typu high-street znajduje się w strukturze nowo utworzonego, innowacyjnego na polskim rynku Real Estate Income Assets FIZ AN, którym Grupa aktywnie zarządza i w którym posiada 15 procent udziału.