Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska
Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska

Po 20 latach pracy w Tesco i dziewięciu latach pracy na stanowisku prezesa Tesco Polska, Ryszard Tomaszewski postanowił zakończyć swoją karierę w firmie

– Chciałbym serdecznie podziękować moim koleżankom i kolegom z Tesco za wszystkie lata wspólnej pracy, rozwoju i budowania firmy. Pracowałem wspólnie z wami, kiedy w 1998 roku otwieraliśmy nasz pierwszy hipermarket i kiedy świętowaliśmy otwarcie 450. sklepu w Polsce. Razem stworzyliśmy ważną i liczącą się firmę, która współtworzy i kształtuje nowoczesny handel w Polsce – mówi Ryszard Tomaszewski.

W trakcie kierowania firmą przez Ryszarda Tomaszewskiego sieć Tesco znacząco powiększyła liczbę sklepów i udziały rynkowe. Firma wprowadziła na polski rynek m.in. usługę sprzedaży z wykorzystaniem internetu, markę odzieżową F&F czy sieć restauracji Bistro oraz uruchomiła nowy format sklepów – Tesco Express.

Tesco Polska jest czołową siecią sklepów samoobsługowych na polskim rynku z 450 sklepami, od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Zatrudniamy 30 tys. osób i oferujemy klientom produkty 1,5 tys. polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 5 milionów klientów. Firma stawia na nowoczesne rozwiązania ułatwiające klientom robienie zakupów. W lipcu 2012 roku uruchomiła usługę zakupów za pośrednictwem internetu – Ezakupy. Aktualnie, usługa dostępna jest w 19 regionach Polski i dociera do ponad 30% mieszkańców kraju. Klienci Tesco mogą zamówić zakupy korzystając z komputera oraz smartfona. Mogą również zamówić dowóz zakupów do domu lub przyjechać po nie osobiście korzystając z usługi Zamów i Odbierz.

Brytyjska sieć Tesco działa obecnie na 12 rynkach, w Europie i Azji. Sprzedaż przez internet, poza Polską i Wielką Brytanią, prowadzona jest również w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Turcji, Malezji, Tajlandii, Chinach i Korei Południowej.