CH Ogrody

Elbląskie Centrum Ogrody w nowej odsłonie otwarto 27 marca 2015 roku. Rozbudowa umożliwiła m.in. powiększenie powierzchni najmu do ponad 40 tys. mkw., zwiększenie liczby miejsc parkingowych oraz rozszerzenie oferty o część rekreacyjną, w tym o kino wielosalowe.

Przed rozbudową CH Ogrody dysponowało 17,5 tys. mkw. powierzchni najmu, a teraz około 40 tys. Na trzech poziomach centrum zaplanowany został parking podziemny i naziemny na około 1 tys. miejsc. W obiekcie powiększono o ponad 50% liczbę lokali handlowych i usługowych . Obecnie w ogrodach znajduje się 130 sklepów i punktów handlowych znanych marek.

Centrum Handlowe Ogrody to pierwszy powstały w 2002 roku kompleks handlowo – usługowy w Elblągu skupiający pod jednym dachem duży hipermarket oraz galerię sklepów. Centrum jest zlokalizowane przy ul. Pułkownika Dąbka. Ogrody, po zakończeniu prac będzie ubiegało się o certyfikat BREEAM dla elbląskiego obiektu.

Inwestorem projektu, odpowiedzialnym również za komercjalizację, jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę obiektu odpowiada firma Acteeum Central Europe. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA. Generalnym Wykonawcą jest PORR (Polska) SA.