michael-kors-shop-shutterstock
michael-kors-shop-shutterstock

26 marca 2015 roku w Fashion House Outlet Centre Warsaw w Piasecznie ruszył salon jednego z najpopularniejszych, amerykańskich projektantów mody – Michaela Korsa.

Pierwszy salon outletowy w Polsce

Jest to pierwszy w Polsce sklep tej marki prowadzony w formule outletowej. Salon ma 300 mkw. powierzchni handlowej.

Firma Michael Kors Holdings Limited zdecydowała się na obecność na polskim rynku kilka lat temu zaczynając ekspansję od największych miast w Polsce. Pierwszy salon marki pojawił się w warszawskiej Galerii Mokotów. Obecnie salony sieci znajdują się także w gdyńskim Klifie, Domu Mody Klif w Warszawie i poznańskim Starym Browarze.

Ponad 500 sklepów na świecie

Michael Kors to marka znana głównie z wysokiej jakości luksusowych toreb. Firma nazwana imieniem i nazwiskiem projektanta Michael Kors powstała w 1981 roku. W ramach kolekcji sprzedawane są także odzież, zegarki, biżuteria, obuwie, okulary i kosmetyki. Na koniec 2014 roku firma posiadała ponad 500 sklepów zlokalizowanych w ponad 85 krajach na świecie. Największa liczba sklepów znajduje się w Ameryce oraz Europie Zachodniej.

Michael Kors Holdings Limited na koniec 2014 roku odnotował przychód 1,3 mld dolarów w porównaniu z rokiem 2013 co oznacza wzrost o blisko 30 proc. Zysk spółki urósł po trzecim kwartale 2014 roku o 24 procent.