dealavo porownywarka cen ecommerce

Dealavo Smart Prices, narzędzie business intelligence dla sklepów internetowych stworzone przez firmę CodiLime, wprowadza zupełnie nową funkcję – od teraz dane o cenach dostępne w aplikacji wyświetlać można również w formie wykresów historycznych.

Dealavo Smart Prices to narzędzie e-commerce służące do zaawansowanego monitorowania cen i kreowania własnej polityki cenowej. Produkt zadebiutował na rynku niemal dwa lata temu. Ostatnio wprowadzona została nowa, ulepszona wersja.

Pomocna dłoń w kreowaniu cen e-sklepu

Od teraz, wybierając produkt w wyszukiwarce Dealavo, można prześledzić zmiany jego ceny w oparciu o dwa wykresy. Jeden z nich pokaże – dzień po dniu – ceny, jakie osiągał produkt: najwyższą, najniższą, średnią oraz cenę klienta na ich tle w wybranym przedziale czasowym. Drugi wykres zobrazuje liczbę konkurencyjnych ofert znalezionych w innych e-sklepach w wybranych dniach oraz miejsce w rankingu cenowym, jakie zajmowała oferta klienta.

„Jest to funkcja będąca ukłonem w stronę naszych najbardziej zapracowanych klientów” – mówi Jakub Kot, dyrektor projektu Dealavo. „Barwne informacje graficzne to duża oszczędność czasu. Pozwalają na szybkie skontrolowanie sytuacji na rynku i ceny naszego produktu na przestrzeni czasu” – dodaje.

dealavo nowa funkcja ecommerce
Porównywarka Dealavo

Zarówno jeden jak i drugi wykres pozwolą w krótkim czasie stwierdzić, w którym dniu i w jakim sklepie wystąpiły „anomalie” cenowe (np. krótkotrwałe, drastyczne obniżki), na które użytkownik powinien zwrócić uwagę. Ponadto, dzięki wykresom można z łatwością dostrzec trendy cenowe wskazanych przez użytkownika produktów.

„Mimo, że wykresy działają w Dealavo dopiero od kilku dni to już otrzymujemy bardzo entuzjastyczne recenzje od naszych użytkowników, co utwierdza nas w przekonaniu, że na taką funkcję było zapotrzebowanie” – mówi Kamil Kamiński, manager marketingu i sprzedaży Dealavo. „Zgłaszano nam potrzebę uruchomienia tego typu rozwiązania i po prostu wyszliśmy naprzeciw klientom. Nie ukrywam, że jeżeli pojawią się kolejne głosy to z chęcią skupimy się na rozwijaniu tej części Dealavo” – dodaje.

Dealavo śledzi ceny na Allegro

Od początku 2015 roku porównywarka Dealavo zaczęła monitorować ceny produktów również na Allegro. Wcześniej narzędzie skupiało się głównie na śledzeniu cen artykułów w porównywarkach cenowych i e-sklepach. Monitoring Allegro otworzył przed użytkownikami całkiem nowe możliwości, pozwalając na dostęp do cen produktów oferowanych na aukcjach typu „Kup teraz”.

Dealavo Smart Prices to produkt firmy CodiLime, która skupia swoją działalność na obszarach Data Science, Big Data, Machine Learning oraz OpenStack & SDN (Software Defined Networks). Obecna lista klientów i partnerów CodiLime obejmuje m. in. NTT Group, NTT Innovation Institute Inc., Docomo Innovations, Hitachi, Mirantis, GigaSpaces, AT&T, Juniper Networks, PKO Bank Polski, Bank Zachodni WBK i mBank. Firma ma siedziby w Polsce w Warszawie oraz w Menlo Park w Kalifornii.