Dostawy kurierskie logistyka e-commerce

Robiąc zakupy w sklepie cdp.pl klient może otrzymać przesyłkę jeszcze tego samego dnia. Wszystko dzięki współpracy z firmą kurierską X-press Couriers.

CDP.pl to firma działająca na krajowym rynku, zajmująca się od 20 lat wydawaniem i dystrybucją gier komputerowych. W styczniu 2012 roku Spółka uruchomiła dział Gier Bez Prądu, a w październiku 2012 r. serwis cyfrowej dystrybucji CDP.pl oferujący użytkownikom możliwość zakupu i pobrania przez internet gier komputerowych, e-booków, filmów, audiokomiksów i e-komiksów. Od teraz robiąc zakupy w e-sklepie tej firmy klient może wybrać opcję dostawy jeszcze tego samego dnia.

Przesyłka zostanie mu wówczas dostarczona w ciągu 8 godzin. Na razie z tej opcji mogą skorzystać jedynie mieszkańcy Warszawy, Łodzi, Katowic i Poznania. Warunek jest jeden – zamówienie należy złożyć do godziny 11.

Przewaga konkurencyjna dzięki One Day Delivery

Nowa usługa możliwa jest dzięki współpracy jaką CDP.pl nawiązał z firmą kurierską X-press Couriers.

„Nasza usługa skraca czas oczekiwania na przesyłkę, zaciera granice między handlem tradycyjnym a rozwiązaniami oferowanymi przez e-handel. Nowy standard usługi zapewnia liczne korzyści – sklepy online zyskują na atrakcyjności, są bardziej konkurencyjne, a klienci nie muszą czekać na przesyłkę. Usługa dostępna jest już w kilkunastu sklepach internetowych, jesteśmy również w trakcie negocjacji z dużymi sieciami handlowymi, zainteresowanie stale rośnie” – komentuje Adam Tomczak, prezes zarządu X-press Couriers.

Dotychczas, poza sklepem cdp.pl, firma nawiązała również współpracę m.in. z portalami sugarfree.pl (sklep z sukienkami) i mivo.pl (sklep z obuwiem).

Logistyka przyszłości

Serwis SameDay obecnie dostępny jest w 8 największych aglomeracjach miejskich w Polsce: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie i w Trójmieście, a w najbliższym czasie planowane jest poszerzenie sieci o Bydgoszcz, Toruń, Lublin, Radom, Kielce, Częstochowę i Opole.

Dodatkowym atutem nowej usługi X-press Couriers SameDay jest możliwość wyboru przez klienta okna godzinowego dostarczenia zamówionego produktu, nawet między 18.00 a 22.00. Tym samym wyeliminowana jest konieczność całodziennego oczekiwania na przesyłkę. Koszt dostawy pozostanie w granicach standardowej usługi kurierskiej.

Spółka X-press Couriers świadczy usługi kurierskie na terenie całej Polski oraz, dzięki aliansowi z międzynarodową siecią SkyNet, w 230 krajach Świata. Obecnie we flocie X-press Couriers znajdują się pojazdy z różnych segmentów – zarówno niewielkie samochody osobowe (zapewniające mobilność w warunkach miejskich) jak i ciężarówki. X-press Couriers współpracuje z 60 kurierami samochodowymi i 30 kurierami rowerowymi.