Park Handlowy Bielany
Park Handlowy Bielany

Rozbudowa Parku Handlowego Bielany jest już na półmetku. Po zakończeniu prac będzie to największe centrum handlowe w Polsce.

Zlokalizowany na południu Wrocławia obiekt ma być odpowiedzią na zmieniającą się strukturę urbanistyczną miasta oraz na potrzeby jego mieszkańców.

Meeting point

Wizyta w centrum handlowym to coś więcej niż wyjście na zakupy. Kino, restauracje, wydarzenia kulturalne przestały być dodatkowymi atrakcjami, a coraz częściej stają się głównym celem wizyty. Parki handlowe w dużej mierze przejęły na siebie rolę „meeting pointów”. Te położone z dala od centrum miasta mają tę dodatkową przewagę, że dojazd do nich nie wymaga stania w śródmiejskich korkach, a parkowanie jest łatwe i bezpłatne. Klienci często i chętnie spędzają w nich wolny czas, szukając relaksu, rozrywki czy sposobu na poprawienie nastroju.

Park Handlowy Bielany ma szansę stać się takim miejscem na mapie Wrocławia. Realizując projekt zadbano o nowych najemców – w rozbudowanym obiekcie znajdzie się multipleks kinowy, siłownia z klubem fitness, znacznie rozbudowana strefa restauracyjna i liczący 400 mkw. bezpłatny plac zabaw dla dzieci z obsługą.

– Kino Helios będzie jedynym kinem na południu Wrocławia, co znacząco uatrakcyjni naszą ofertę. Obecnie wrocławianie z południowych dzielnic mają do najbliższego multipleksu około 8 km, a mieszkańcy ościennych miejscowości nawet ponad 20 km. Rozbudowujemy również strefę gastronomiczną, która serwować będzie dania od kuchni polskiej przez włoską, tajską, japońską po fast food. Osiem sal kinowych w połącze¬niu z liczącym 2 tys. mkw. fooudcourtem, siłownią sieci Fitness Academy i różnorodną ofertą handlową, sprawi, że PH Bielany będzie atrakcyjną destynacją dla 1,5 miliona klientów mieszkających w zasięgu centrum. We Wrocławiu południowe osiedla powiększają się w błyskawicznym tempie, z roku na rok wprowadza się więcej ludzi, głównie młodych, unikających mieszkania w „wielkiej płycie”. Za urbanizacją tych terenów nie idzie rozwój oferty gastronomicznej, rekreacyjnej i rozrywkowej. Rozbudowany Park Handlowy Bielany spełni takie potrzeby mieszkańców okolicznych dzielnic – mówi redakcji Retailnet.pl Dariusz Węglicki, Project Manager IKEA Centres Polska.

Park Handlowy Bielany
Park Handlowy Bielany

Obiekt IKEA Centres

Dodatkowym atutem PH Bielany jest jego położenie. Znajduje się w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, Wschodniej Obwodnicy Wrocławia i autostrady A4.

Park Handlowy Bielany będzie charakteryzował się również nieszablonowym, ciekawym wystrojem wnętrz. Przestronne pasaże, wykończone wysokiej klasy naturalnymi materiałami, z dostępem do światła dziennego i designerskimi meblami, będą zachęcać do spędzenia w nich czasu, do odpoczynku czy spotkania się ze znajomymi.

Park Handlowy Bielany po modernizacji i rozbudowie będzie dysponował 170 tys. mkw. powierzchni całkowitej (obecnie – 91,5 tys. mkw.), 145 tys. mkw. powierzchni handlowej (obecnie – 80 tys. mkw.). W obiekcie znajdzie się około 200 najemców, kino Helios – powierzchnia 3 tys. mkw., 8 sal projekcyjnych, w tym sala premier na około 500 osób, 4,7 tys. miejsc parkingowych (w tym 700 na parkingu podziemnym), obecnie – 4 tys. miejsc. W ramach inwestycji inwestor przeprowadzi przebudowę ul. Czekoladowej.