Millenium Hall
Millenium Hall

Rynek powierzchni handlowych w Polsce przechodzi obecnie proces zmian, związany z dostosowaniem się do potrzeb i rosnących oczekiwań konsumentów.

Zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych trend łączenia funkcji handlowej i kulturalno-rozrywkowej i tworzenia obiektów wszechstronnych zmusza zarządców centrów handlowych do podjęcia konkretnych działań, mających na celu rozbudowę sektorów gastronomicznych, rozrywkowych czy kulturalnych, a także otwarcia obiektów na działania społeczne.

3 lata w nowoczesnej formule

Mimo że ten trend jest w Polsce dopiero rekomendowany, Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall w Rzeszowie funkcjonuje w tej formule już od ponad 3 lat.

Architektura Millenium Hall to otwarta bryła, składająca się z kilku części, a także centralnie położonego skweru, przecięta dwoma ulicami, posiadająca kilkanaście wejść, łącząca osiedla, uczelnie, główną arterię handlową miasta. Już sama nazwa wskazuje na charakter obiektu. Millenium Hall to centrum handlowe najnowszej generacji, łączące w sobie funkcję handlową, rekreacyjną, kulturalną i społeczną. Dzięki wszechstronnej ofercie Millenium Hall wypełnia założenia przestrzeni totalnej, na stałe wrastając w architekturę Rzeszowa, stając się dla mieszkańców całego regionu podkarpackiego nieodłącznym elementem miasta i wyznaczając nową jakość w przestrzeni publicznej. Unikalna, dopracowana w najmniejszych szczegółach architektura, oparta na efektownych rozwiązaniach przestrzennych łączy funkcjonalność stref handlowych z przestrzenią rekreacji, rozrywki i biznesu, funkcję publiczną obiektu z komfortem klientów, tworząc atrakcyjny, bezpieczny i wygodny obiekt, wygrywający z tradycyjnymi przestrzeniami handlowymi.

Millenium Hall
Millenium Hall

Skwer i strefa relaksu

Dużą rolę odgrywa znajdujący w się centrum obiektu skwer, który w lecie stanowi strefę relaksu i rozrywki – tu odbywają się koncerty, eventy, a ważne wydarzenia sportowe transmitowane są na największym ekranie ledowym na Podkarpaciu. Na skwerze znajduje się multimedialna fontanna latem otoczona leżakami i palmami, funkcjonują letnie ogródki kawiarni i restauracji, plac zabaw dla dzieci. W zimie natomiast na skwerze znajduje się lodowisko.

Millenium Hall chętnie otwiera się na otoczenie, np. poprzez współorganizację renomowanych wydarzeń sportowych takich jak Maraton i Półmaraton Rzeszowski czy zawody Pucharu Europy w Kolarstwie Ręcznym, których start i meta znajdują się na skwerze.

Przestrzeń rozrywki i biznesu stanowi m.in. nowoczesny dwukondygnacyjny Lukr – lounge club restaurant. Lukr to przede wszystkim miejsce spotkań, zarówno prywatnych jak i tych bardziej oficjalnych. Oprócz imprez klubowych i koncertów odbywają się tutaj spotkania biznesowe, konferencje i imprezy branżowe, uroczyste gale.

W skład kompleksu Millenium Hall wchodzi hotel Hilton Garden Inn wraz z całodobowym centrum biznesowym i salami konferencyjnymi.

Centrum to nie tylko przestrzeń handlu i szeroko rozumianej rozrywki, spełnia bowiem również funkcje społeczne.

Stowarzyszenie Siemacha

W Millenium Hall działa placówka Stowarzyszenia Siemacha – Siemacha Spot, która wspiera rozwój dzieci i młodzieży poprzez staranne połączenie edukacji, wychowania, sportu. Nowoczesne, dobrze wyposażone „współczesne podwórko” to miejsce, w którym poprzez dbałość o budowanie relacji zarówno z rówieśnikami, jak i dorosłymi, tworzy się stabilna, przyjazna społeczność.

Prowadzenie tego typu placówki w centrum handlowym to nie przypadek, ale starannie przemyślana decyzja, za którą stoi chęć współtworzenia miejsc aktywnego i twórczego rozwoju.

Podążając za tą ideą, w Millenium Hall działa Uczniowski Klub Sportowy Millenium prowadzący treningi judo i tajskiego boksu muay thai, którego adepci zdobywają medale na najważniejszych zawodach w Polsce i Europie.
Millenium Hall aktywnie włącza się w cykl życia społecznego, wspierając mieszkańców Rzeszowa i okolic. Współpracując z rzeszowskimi urzędami organizowane są akcje, dzięki którym Klienci mogą skorzystać z pomocy specjalistów przy wypełnianiu deklaracji podatkowych, zakładaniu profilu w Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Usługi medyczne

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Millenium Hall poszerzyło swoją ofertę o usługi medyczne. Do grona najemców dołączyła Grupa Lux Med z nowoczesnym Centrum Medycznym, w którym do dyspozycji pacjentów są lekarze 19 specjalizacji (internista, laryngolog, dermatolog, okulista, endokrynolog, ortopeda, chirurg, ginekolog, neurolog, kardiolog, urolog, pulmonolog, reumatolog, diabetolog, alergolog, radiolog, stomatolog, hipertensjolog oraz lekarz medycyny pracy) Dostępne są również badania diagnostyczne: EKG, Holter EKG, Holter ciśnieniowy, USG ogólne i specjalistyczne, spirometria oraz audiometria. Lekarze są do dyspozycji klientów oraz najemców centrum w razie nagłego wypadku, pogorszenia stanu zdrowia czy zagrożenia życia, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo i komfort użytkowników obiektu.

Pomimo tego, że obiekt skomercjalizowany jest niemalże w 100 proc., wciąż podejmuje działania mające na celu optymizowanie i modernizowanie oferty we wszystkich możliwych sferach.

Taka koncepcja i strategia zarządzania przyciąga nie tylko klientów, ale także najemców. To właśnie w Millenium Hall debiutują nieobecne wcześniej na Podkarpaciu, znane światowe marki jak np. TK Maxx, Guess czy Sports Direct. W Millenium Hall pojawiły się pierwsze w Polsce showroomy Olimp Life & Fight i Premium Mobile czy Księgarnia Artystyczna Wydawnictwa BOSZ. Millenium Hall, jako jedyne centrum handlowe na Podkarpaciu posiada szeroką ofertę marek z segmentu Premium – Max Mara, Marella, Liu Jo, Boss, Red Valentino, Tommy Hilfiger, Love Moschino, Furla, Patrizia Pepe czy DKNY.