Sklep TextilMarket
Sklep TextilMarket

W pierwszym kwartale br. spółka zarządzająca siecią odzieżowych sklepów dyskontowych TXM textilmarket otworzyła 9 nowych sklepów.

TXM SA., wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Redan, w całym 2015 roku planuje otwarcie łącznie około 50 nowych placówek w kraju i za granicą – w tym w Czechach, Słowacji i Rumunii.

Firma TXM S.A., wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Redan, w I kwartale br. otworzyła łącznie 9 nowych sklepów. W pierwszych trzech miesiącach tego roku placówki ruszyły w Wałbrzychu, Starogardzie Gdańskim, Wodzisławiu Śląskim, Jaworze, Wieliczce, Wejherowie, Białogardzie, Pleszewie i Kielcach. Dodatkowo sklep w Tucholi został przeniesiony w nowe, bardziej atrakcyjne miejsce w tym samym mieście. Jednocześnie w I kwartale br. zamknięte zostały dwie nierentowne placówki w Świebodzicach i Legionowie. W efekcie na koniec marca br. sieć TXM textilmarket liczyła łącznie 317 sklepów.

– Tempo rozwoju sieci jest zgodne z naszymi założeniami. Podtrzymujemy plany uruchomienia w całym roku łącznie ok. 50 placówek. Nowe lokale planujemy otwierać równomiernie przez cały rok, przy czym nieco więcej przybędzie ich w drugiej połowie roku – powiedział Lech Przemieniecki, prezes TXM SA.

Tegoroczne otwarcia zostały zaplanowane po połowie w kraju i za granicą, głównie w Czechach, na Słowacji i w Rumunii. – W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku otwieraliśmy nowe sklepy tylko w naszym kraju. To oznacza, że w kolejnych okresach więcej otwarć zostanie zrealizowanych za granicą – dodał Lech Przemieniecki.

W 2014 roku sieć TXM textilmarket uzyskała 275,9 mln zł przychodów, czyli o 15,4% więcej niż w poprzednim roku. – Szacujemy, że tegoroczne nowe lokalizacje zapewnią ok. 13% wzrost powierzchni handlowej w ujęciu rok do roku – stwierdził prezes TXM SA.

TXM S.A. jest właścicielem ponad 300 sklepów dyskontowych TXM textilmarket zlokalizowanych na terenie całego kraju oraz za granicą. Prowadzi także sprzedaż internetową przez e-sklep www.txm24.pl Sklepy TXM textilmarket oferują swoim Klientom szeroką gamę odzieży oraz innych artykułów tekstylnych dobrej jakości w bardzo atrakcyjnych cenach. Firma TXM SA (dawniej Adesso S.A.) została zarejestrowana w Krakowie w 1989 r. Od samego początku swojego istnienia działa w branży tekstylno-dziecięcej. Spółka należy do Grupy Kapitałowej Redan SA