payeezy platnosci online

Spółka First Data Polska, właściciel marki Polcard, wprowadziła bezpłatny moduł płatności Magento Payeezy. Został on przygotowany przez firmę Bold Brand Commerce.

Dzięki nowemu rozwiązaniu każdy sklep internetowy, oparty o platformę Magento, może całkowicie za darmo zintegrować się z systemem płatności online Payeezy oraz korzystać z rozbudowanej funkcjonalności modułu.

Rozwiązanie dla omnichannel

Marka Payeezy, wprowadzona przez firmę First Data, zadebiutowała na polskim rynku na początku 2015 roku. Platforma Payeezy pośredniczy w płatnościach online i umożliwia sprzedawcom ich akceptację.

„Polcard jest popularnym operatorem terminali płatniczych. Po rozszerzeniu oferty o obsługę transakcji online, First Data będzie dobrym partnerem dla tych, którzy prowadzą zarówno sprzedaż stacjonarną, jak również internetową. Będą mogli podpisać umowę z jedną firmą, która obsłuży wszystko, a ponadto zaoferuje korzystniejsze warunki finansowe” – tłumaczy w rozmowie z Evigo.pl Olga Małecka z First Data.

Już w momencie debiutu marki Payeezy jej twórcy informowali, że w przyszłości zamierzają zintegrować to rozwiązanie z najbardziej rozpowszechnionymi na polskim rynku platformami e-commerce, w tym z Magento. Teraz stało się to faktem.

Intuicyjna obsługa transakcji odrzuconych

Moduł Magento Payeezy, poza podstawową funkcjonalnością dostępną również u innych podmiotów zajmujących się realizacją transakcji elektronicznych, został rozbudowany o dodatkowe funkcje usprawniające proces obsługi zamówienia. Do każdego potwierdzenia transakcji wysłanego jako wiadomość e-mail dodawany jest odnośnik „Zapłać teraz”. Po kliknięciu w odnośnik klient zostaje automatycznie przekierowany na stronę First Data Polska, na której może dokonać płatności za zamówienie. Dodatkowo odnośnik „Zapłać teraz” jest widoczny w szczegółach zamówienia na koncie klienta.

Ale to nie wszystko. Klient może także unieważnić oczekujące na płatność zamówienia. Standardowo w Magento taką operację wykonuje tylko administrator z poziomu panelu administracyjnego. W przypadku modułu Magento Payeezy anulowanie zamówienia jest dostępne z poziomu konta klienta sklepu.

Payeezy obsłuży transakcje internetowe
Platforma Payeezy do obsługi transakcji internetowych

Wzrost satysfakcji z zakupów w e-sklepie

Sklep wykorzystujący platformę Magento i korzystający z systemu płatności Payeezy jest w stanie obniżyć współczynnik odrzuceń transakcji. Przekłada się to bezpośrednio na wzrost satysfakcji klientów z zakupów w sklepie. Wszystko za sprawą opcji ponownego opłacenia zamówienia bez utraty zawartości koszyka.

“W przypadku innych bezpłatnych modułów jakiekolwiek problemy z realizacją transakcji (nagła awaria sprzętu, przerwa w dostawie internetu, itp.) powodują anulowanie całego zamówienia. Natomiast przygotowany przez nas moduł Magento Payeezy umożliwia w takim przypadku ponowne jego opłacenie” – mówi Robert Żochowski, dyrektor IT w Bold Brand Commerce.

Platforma Payeezy umożliwia przyjmowanie płatności z wykorzystaniem szybkich e-przelewów za pośrednictwem 20 polskich banków, a także akceptację najpopularniejszych kart płatniczych, w tym American Express. Poza tym obsługuje płatności portfelami elektronicznymi: MasterPass oraz V.me by Visa. Ponadto oferuje usługę eDCC, udostępniającą posiadaczom kart zagranicznych opcję płatności w 29 najpopularniejszych walutach.

First Data to światowy lider na rynku usług finansowych. Ponad sześć milionów klientów z branży handlowej i bankowej korzysta z nowatorskich usług i rozwiązań płatniczych dostarczanych przez 24,000 pracowników firmy w 35 krajach świata. Każdej sekundy, First Data przetwarza dla klientów z prawie 70 krajów co najmniej 2,000 transakcji, o łącznej wartości ponad 1,8 biliona USD rocznie. W Polsce firma działa pod marką Polcard, świadcząc kompleksową obsługę płatności w terminalach POS i w interneci.