Sotheby's eBay live auctions

Sotheby's eBay live auctions

Na eBay będzie można kupić prace najsłynniejszych fotografów z domu aukcyjnego Sotheby’s. Wśród wystawionych artystów znajdą się m.in. Henri Cartier-Bresson, Man Ray, Richard Avedon, Ansel Adams i Terry O’Neill.

Londyński dom aukcyjny Sotheby’s połączył siły z eBay, na którym odbędą się wirtualne aukcje sztuki. Każda z aukcji tego rodzaju przebiegać będzie w ciągu 2 minut, a łączny czas trwania serii aukcyjnej wyniesie kilka godzin. Podczas pierwszej serii, zatytułowanej “Photographs”, na sprzedaż wystawione zostanie 188 zdjęć. Wśród nich znajdą się fotografie modernistyczne, modowe i współczesne. Prace Ansel’a Adams’a osiągną wartość minimalną od 70 do 5 tysięcy dolarów. Tematem kolejnej serii wirtualnych aukcji Sotheby’s będzie Nowy Jork. Oprócz zdjęć, znajdą się na niej również wartościowe przedmioty.

Wirtualny dom aukcyjny Sotheby’s

Współpraca Sotheby’s z eBay stanowi krok w stronę cyfryzacji tradycyjnych metod aukcyjnych. Przeniesienie aukcji do eBay poszerzy grono klientów Sotheby’s o dodatkowe 155 milionów osób, zarejestrowanych na ogólnoświatowym serwisie e-commerce. eBay i Sotheby’s zapewniają, że nowe doświadczenie umożliwi “miłośnikom sztuki i kolekcjonerom uczestniczenie w aukcjach Sotheby’s w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na świecie. Wirtualne aukcje będą przebiegać w podobny sposób jak aukcje tradycyjne.”

Aby móc licytować, należy zarejestrować się na eBay z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem. “Uczestnicy aukcji w Internecie – niezależnie od miejsca – widzą ten sam licytowany przedmiot i jego aktualną cenę z dokładnością co do milisekundy. Nowa technologia da wirtualnym aukcjonariuszom szansę na wyświetlanie krystalicznie czystego streamingu video i audio na żywo prosto z domu aukcyjnego Sotheby’s w Nowym Jorku” – tłumaczą Sotheby’s i eBay.

3500 aukcji powyżej 5000 dolarów dziennie

Na eBay średnio 3500 aukcji dziennie osiąga kwotę wyższą niż 5000 dolarów. „eBay wierzy, że jego użytkownicy posiadają środki finansowe i chęć kupowania rzeczy takich jak sztuka, biżuteria i zegarki online od zaufanego źródła, jakim jest Sotheby’s. Z kolei Sotheby’s posiada całe spektrum przedmiotów w cenie od 5 do 100 tysięcy dolarów, które mogą zainteresować kupujących na eBay” – komentuje serwis aukcyjny na swoim blogu.

Dom aukcyjny Sotheby’s prowadzi działalność od 1744 roku. Obecnie posiada 90 biur w 40 krajach na świecie.