Green Caffe Nero
Green Caffe Nero

Sieć kawiarni Green Caffe Nero w najbliższym czasie wzbogaci się o kilka nowych kawiarni zlokalizowanych w Warszawie. Rok rocznie spółka chce otwierać 10 lokalizacji.

W tym roku spółka chce skupić się na umacnianiu swojej pozycji na rynku warszawskim i powiększaniu sieci o kolejne atrakcyjne lokalizacje. Pod uwagę będą brane duże miasta w Polsce.

Poszukiwane nowe lokalizacje

– Średnia powierzchnia użytkowa naszych lokali to ponad 120 mkw. Na nowe kawiarnie Green Caffe Nero zazwyczaj wybieramy miejsca z historią. W projekcie wnętrza staramy się nawiązywać do ich ciekawej historii, wykorzystujemy oryginalne, piękne elementy lokalu, jak schody, gzymsy, zabytkowe drzwi czy okna. Dlatego, nasz rozwój opieramy głównie o zabytkowe lokalizacje lub miejsca z duszą na głównych handlowych ulicach miast – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Adam Ringer, prezes Green Caffe Nero.

10 lokali co roku

– Obecnie szykujemy otwarcia trzech lokali Green Caffe Nero w Warszawie, ale w planach na najbliższe lata mamy rozwój nowych kawiarni w większych miastach Polski. Przy sprzyjającej koniunkturze chcielibyśmy otwierać dziesięć kawiarni rocznie – dodaje prezes Green Caffe Nero.

W 2014 rok Green Caffe Nero wzbogaciło się łącznie o 7 nowych kawiarni. Obecnie firma posiada 28 lokali w Warszawie. Są one usytuowane przy głównych ulicach miasta, w trzech centrach handlowych: Arkadia, Złote Tarasy oraz Auchan Łomianki, i przy głównych traktach komunikacyjnych – Dworzec Wschodni i Dworzec Centralny.