Vis à Vis Radom
Vis à Vis Radom

Wraz z nadejściem wiosny zazielenił się ekologiczny dach obiektu handlowego Vis à Vis w Radomiu. Naturalna roślinność na szczycie budynku jest jednym z pierwszych tego typu rozwiązań w mieście.

Proekologiczna inwestycja

Zielony dach Vis à Vis znacząco wpływa na mikroklimat najbliższego otoczenia inwestycji, pełniąc rolę filtra pochłaniającego zanieczyszczenia powietrza oraz tłumiącego hałas z pobliskiej ulicy. Zmniejsza także ilość wody opadowej odprowadzanej do systemu kanalizacji, poprawia izolację termiczną, a także chroni budynek przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.

Zielony dach jest jednym w wielu działań proekologicznych Capital Park. Właściciel Vis à Vis promuje korzystanie z przyjaznych środowisku środków transportu m.in. poprzez instalację stacji naprawy rowerów oraz udział w akcji „Rowerem na zakupy”.

Obiekt Capital Park

Vis à Vis to kameralny obiekt handlowy o powierzchni ok. 4000 mkw. umożliwiający mieszkańcom najbliższej okolicy dokonywanie szybkich zakupów w drodze do domu. Temu założeniu podporządkowany był proces doboru oferty. Do grona najemców w 100% skomercjalizowanego obiektu należą więc: Tesco, drogeria Rossmann, Empik, Smyk, Pepco, Ray Obuwie, Komputronik, Ruch, Inside, pralnia Mimi Eko, Fryzjerzy, solarium oraz serwis Gsm ze strefą odbioru paczek DPD.

Na wygodnym parkingu przed budynkiem mieści się 100 samochodów. Klienci przyjeżdżający do Vis à Vis rowerem mogą skorzystać z miejsc postojowych oraz samoobsługowej stacji naprawy jednośladów.

Grupa Kapitałowa

Grupa Capital Park jest aktywnym inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat, specjalizującym się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych (ang. opportunistic investor).

Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku Grupa przeprowadziła ok. 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. mkw., zlokalizowanych w 39 miastach. Spośród tych projektów 39 nieruchomości handlowych typu high-street znajduje się w strukturze nowo utworzonego, innowacyjnego na polskim rynku Real Estate Income Assets FIZ AN, którym Grupa aktywnie zarządza i w którym posiada 15 procent udziału.