Salon Giacomo Conti
Salon Giacomo Conti

Sieć Giacomo Conti oferująca odzież męską, realizuje zapowiedziany plan ekspansji. Obecnie spółka podpisała umowę najmu na drugi salon w Bydgoszczy.

Nowy salon mody męskiej Giacomo Conti w galerii handlowej w Bydgoszczy zajmie 143 mkw. Datę otwarcia szacuje się na 10 września 2015 roku. Będzie to drugi sklep stacjonarny tej marki w mieście.

12 nowych sklepów w 2015

– Jak zapowiadaliśmy na początku roku, nie wykluczamy nawet 12 nowych salonów w 2015 roku. Dynamiczna ekspansja oraz optymalizacja istniejącej sieci sprzedażowej, stanowi obecnie kluczowy punkt naszej strategii, zważywszy na pozytywny odbiór obecnych kolekcji oraz wciąż rosnącą sprzedaż – mówi w rozmowie z portalem Retailnet współwłaściciel marki Giacomo Conti, Zbigniew Markowski.

Marka Giacomo Conti poszukuje coraz większych powierzchni handlowych i jednocześnie powiększa istniejące już lokale – przykładem jest oddany w ostatnim czasie relokowany salon w Focus Mall Zielona Góra, którego metraż zwiększono do 150 metrów kwadratów.

Optymalizacja sieci

Założona w 2006 roku sieć przechodzi właśnie proces optymalizacji w wyniku którego powiększane są salony najbardziej rentowne, a zamykane sklepy nie prosperujące zgodnie z założeniami. Obecnie Giacomo Conti posiada ponad 50 salonów zlokalizowanych na terenie całego kraju.