Salon Lavard w Bonarka City Center
Salon Lavard w Bonarka City Center

– W sieci Lavard działa ponad 80 sklepów własnych i 20 franczyzowych, a to o oznacza, że osiągnęliśmy już efekt skali – mówi redakcji Retailnet.pl Jolanta Kasiak, pełnomocnik ds. rozwoju sieci Lavard.

Rozwój sieci

– W tym roku przede wszystkim skupimy się na analizie rentowności już istniejących sklepów, remodellingu/refreschingu, trafnym doborze lokalizacji odnośnie nowych projektów komercyjnych, a także otwarciu 2-3 punktów typu flagship store w największych miastach. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki planujemy otworzyć około 10 sklepów. Obecnie negocjujemy umowy najmu w najlepszych centrach handlowych w Polsce – podkreśla Jolanta Kasiak.

– Sklepy Lavard otwieramy w centrach regularnych i outletach. Dla lokalizacji outletowych mamy specjalnie przygotowany własny shop concept. Testujemy też lokale przy ulicy, ale w naszej opinii nie jest to ten element, na którym chcemy opierać naszą aktywność – wyjaśnia Jolanta Kasiak.

Lavard Woman

Ostatnio marka Lavard, która specjalizuje się w branży mody męskiej poszerzyła swoją ofertę o kolekcję odzieży dla kobiet – Lavard Woman. Kolekcja jest dostępna w dwóch salonach typu flagship store: w warszawskim Centrum handlowym Arkadia i Bonarka City Center w Krakowie. – Planujemy uruchomić jeszcze od 4 do 5 salonów z konceptem Lavard Women – dodała Jolanta Kasiak.

W ramach sieci Lavard działają salony zlokalizowane przede wszystkim w centrach handlowych na terenie Polski. Spółka jest również właścicielem marki Dino Salvani i należy do grupy odzieżowej Gamatex. Asortyment marki dostępny jest również za granicą – na Węgrzech, Słowacji, Łotwie, Litwie i Ukrainie oraz w Austrii i Czechach. W 2013 roku spółka rozpoczęła współpracę z siecią TK Maxx i tym samym poszerzyła ekspansję marki Lavard o rynek niemiecki.

Lavard jest polską marką, specjalizującą się w branży mody męskiej. W swojej ofercie posiada asortyment we włoskim stylu – m.in. kurtki, płaszcze, garnitury, koszule, szale, spodnie, marynarki oraz galanterię skórzaną. Natomiast w ofercie Lavard Woman znajdują się zarówno damskie ”garnitury”, jak również stroje okazjonalne.