Sklep Diverse
Sklep Diverse

Gdańska spółka Etos SA, właściciel sieci odzieżowej Diverse może wejść na giełdę. Prawdopodobnie firma złożyła już prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego – informuje „Parkiet”.

Na koniec 2014 roku powierzchnia handlowa Diverse wyniosła prawie 34 tys. mkw. i tym samym wzrosła o 53,8% w porównaniu do stanu na koniec 2012 roku.

– W tym roku planujemy zwiększyć powierzchnię handlową o 14 tys. mkw. Natomiast do 2019 roku chcemy zwiększyć sieć sprzedaży do 80 tys. mkw. – mówi redakcji Retailnet.pl Katarzyna Haska, Wiceprezes Zarządu ds. Produktu i Marketingu Etos SA.

Sieć sprzedaży Diverse znajduje się na terenie Polski i obejmuje, według stanu na koniec 2014 roku, 127 salonów własnych, w tym 11 outletów, oraz 114 salonów franczyzowych, w tym 23 salony partnerskie typu corner, o średniej powierzchni około 140 mkw. każdy.

Salony Diverse znajdują się w dogodnych lokalizacjach, przede wszystkim w centrach handlowych oraz przy głównych handlowych ulicach miast. Ponadto sprzedaż odbywa się za pośrednictwem sklepu internetowego Diverse, a w sezonie letnim również w sezonowych letnich sklepach w miejscowościach nadmorskich i na Mazurach.

Spółka Etos SA jest właścicielem marki Diverse, która oferuje odzież w stylu miejskim i sportowym zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Brand powstał w 1993 roku. Bogata oferta obejmuje produkty marki Diverse, CLTN oraz Iridium. Każda z marek dedykowana jest odrębnym i zróżnicowanym wymaganiom klientów. Głównym akcjonariuszem firmy Etosu jest fundusz Abris, który zainwestował w firmę w 2010 roku.