Dagart w Millenium Hall
Dagart w Millenium Hall

25 kwietnia 2015 roku w Millenium Hall zostanie otwarty pierwszy na Podkarpaciu i drugi w Polsce sklep Konopna Farmacja, należący do spółki Carun Farmacja Polska sp. z o.o.

Lokal znajduje się na drugim piętrze obiektu i zajmuje powierzchnię ponad 25 mkw.

Konopna Farmacja wchodzi na Polski rynek jako pionier produktów na bazie konopi i chce pokazać, że jest to roślina, która w swej podstawie pomaga w leczeniu wielu chorób.

Nietypowy najemca w centrum handlowym

Poza szerszą ofertą handlową Millenium Hall chce przyciągnąć klientów także ofertą kulturalną. W obiekcie zostanie otwarta pierwsza w Rzeszowie galeria sztuki współczesnej. Otwarcie Dagart Galerie – prywatnej galerii odbędzie się 16 kwietnia 2015 roku.

Dagart Galerie to istniejąca od 2006 roku galeria sztuki, zajmująca się promocją polskiej sztuki współczesnej w Europie. Po latach istnienia Dagart Galerie w Arras i Lille we Francji oraz kilkuletnim uczestnictwie w różnych targach sztuki współczesnej (m.in. Lille Art Fair, Lineart, AAF Bruksela, ST-ART), Dagmara Hazuka, właścicielka galerii, pragnie wykorzystać doświadczenie nabyte na europejskim rynku sztuki i stworzyć w Rzeszowie unikalne miejsce dla sztuki.

Millenium Hall

„Sztuka do kwadraty” jest to oryginalny koncept galerii sztuki skierowany do polskiej publiczności, zakładający upowszechnienie kultury zakupu obrazów oraz wyjście poza elitarny krąg odbiorców i docierania do szerokiej publiczności prezentując dzieła artystów

Równolegle do projektu „Sztuka do kwadratu”, Dagart Galerie będzie prezentować pięć wystaw rocznie, w tym dwie wystawy znanych artystów z Francji, Belgii, Holandii i innych państw europejskich. Dagart Galerie organizować będzie także happeningi, performance, wystawy rzeźb, również w przestrzeni centrum handlowego oraz skweru Millenium Hall.

Millenium Hall to największe Centrum Kulturalno-Handlowe w Polsce południowo-wschodniej. Powierzchnia centrum to ponad 56 tys. mkw. (GLA), na której klienci mogą znaleźć 250 sklepów. Główni najemcy to: marki grupy Inditex (Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius, Massimo Dutti), TK Maxx, H&M, marki grupy LPP (Reserved, Cropp Town, Mohito, House, Sinsay), Mango, Max Mara, Guess, Kazar, Sephora, Toys”R”Us, Multikino, Piotr i Paweł, Stowarzyszenie „Siemacha”, Pure Jatomi Fitness, Media Expert, Centrum Medyczne Lux Med. W skład kompleksu wchodzi również hotel Hilton Garden Inn.