Nowy Rynek w Jeleniej Górze
Nowy Rynek w Jeleniej Górze

W realizowanej przez TK Development galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze pojawią się kolejne marki: Sizeer i Broadway Fashion, dotąd nieobecne w mieście.

Nowe marki

Sizeer to znana europejska sieć z ponad 80 salonami multibrandowymi z obuwiem i odzieżą takich marek jak: Nike, Lacoste, adidas, Converse, Puma, Timberland, Reebok, Ecco. Sizeer zadebiutuje w Jeleniej Górze otwierając sklep w Nowym Rynku na powierzchni 150 mkw.

– Bardzo się cieszę z zawarcia umowy najmu w galerii Nowy Rynek. Jelenia Góra była miastem, w którym marka Sizeer była dotychczas nieobecna. O naszej decyzji odnośnie podpisania umowy zadecydowała lokalizacja w samym centrum miasta oraz dobre skomunikowanie tego obiektu – mówi Katarzyna Kamińska-Nobis, Dyrektor Departamentu Najmu i Administracji firmy Marketing Investment Group, właściciel marki Sizeer.

Broadway Nyc Fashion jest jednym z najsilniejszych dostawców w Europie w średnim segmencie cenowym. Poza rodzimymi rynkami jakimi są: Niemcy, Benelux, Austria oraz Szwajcaria , Broadway jest dystrybuowany w ponad 30 krajach.

– Polska obecnie jest krajem, gdzie firma planuje dużą ekspansję, czego dowodem jest uruchomienie sklepu w nowo powstającym centrum handlowym Nowy Rynek w Jeleniej Górze. Bliskość z granicą z Niemcami, może być dużym atutem tej inwestycji – mówi Philip Grech, reprezentujący markę Broadway w Polsce.

Na koncept Broadway Fashion składają się kolekcje: Broadway Woman, Broadway Man, BNYC – młodsza linia dedykowana młodzieży w wieku 20+ oraz Broadway Akcesoria. Z tymi 4 kolekcjami i ponad 1700 artykułami Broadway Nyc jest w stanie dostarczyć swoim klientom nie tylko dobrej jakości produkt, ale i asortyment w atrakcyjnie cenie w każdym sezonie.

Tenant mix

Marki Sizeer i Broadway Fashion – obok już zakontraktowanych: H&M, Bershka, Stradivarius, Briju, Home&You, Olsen i Pierre Cardin oraz multibrand sportowy Sportisimo – zadebiutują ze swoim asortymentem w Jeleniej Górze. Oprócz nich TK Development zawarł umowy również z: Carry, CCC, Deichmann, Rossmann, Pako Lorente, Monnari, Levi’s, Świat Książki, Matras, Apart, Swiss, Grycan, Kolporter Bistro, Kebab, Cukiernia Jula. Operatorem spożywczym jest supermarket Intermarche. Branżę elektroniczną w Nowym Rynku reprezentować będzie salon Media Expert.

Nowy Rynek powstaje w centralnej części Jeleniej Góry, w bezpośrednim sąsiedztwie Starówki. Śródmiejska lokalizacja zapewnia doskonały dostęp zarówno od strony ul. Jana Pawła II jak i od ul. Podwale. Integralną częścią inwestycji TK Development jest dworzec PKS, pełniący w Jeleniej Górze rolę istotnego środka komunikacji miejskiej i dalekobieżnej.

Otwarcie Nowego Rynku zaplanowano na październik 2015 roku. Łączna powierzchnia obiektu wyniesie 56 tys. mkw., z czego 24 tys. mkw. to powierzchnia najmu.