Sphinx
Sphinx

Sieć gastronomiczna Sphinx otworzył w stolicy nową restaurację, której wnętrza zostały zaprojektowane w nowej aranżacji. Restauracja jest zlokalizowana w samym centrum miasta przy Placu Bankowym w budynku Błękitnego Wieżowca.

Nowo otwarty lokal prowadzony jest w systemie operatorskim. Jest to już piętnasta restauracja Sphinx działająca na terenie Warszawy oraz okolic.

– Nowa warszawska restauracja jest wspaniałą wizytówką naszej sieci. Jesteśmy zadowoleni z efektów prac i ciekawych rozwiązań aranżacyjnych zastosowanych po raz pierwszy w tym miejscu. Nowoczesne wnętrza, wygodne kanapy, duże atrakcyjne przestrzenie, jak również doskonała lokalizacja to bez wątpienia atuty tej restauracji, które docenią również nasi klienci. W lokalu można z powodzeniem przeprowadzać spotkania biznesowe, spotkać się z przyjaciółmi i rodziną czy też pozwolić sobie na chwilę odpoczynku i przyjemności podczas smacznego śniadania, lunchu lub kolacji. Serdecznie zapraszamy zarówno mieszkańców stolicy, jak i turystów do odwiedzania naszej nowej restauracji i spróbowania specjałów naszej kuchni – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.

Nowa restauracja Sphinx zajmuje ponad 530 metrów kwadratowych i jest największym lokalem sieci w stolicy. W sali konsumpcyjnej i na antresoli do dyspozycji klientów przeznaczonych zostało ponad 230 miejsc. Dodatkowo blisko 60 miejsc będzie czekać na gości w sezonowym ogródku. W restauracji dla wygody klientów pojawiło się wiele cztero-, sześcio- i ośmioosobowych kanap oraz dwuosobowe loże. Wśród nowych elementów aranżacyjnych uwagę przykuwają efektowne żyrandole skomponowane z oryginalnych tykw. Dodatkowo w lokalu pojawiły się barierki z blachą w orientalne wzory i wiele innych detali w kolorze miedzi.

Restauracja Sphinx
Restauracja Sphinx

Zastosowano również nieco zmienioną kolorystykę wnętrza i mebli, a na jednej ze ścian na antresoli wyróżnia się podświetlone logo Sphinx. W trakcie przygotowań jest również nowa dekoracja ścienna w postaci drzewa. Nowością w restauracji są specjalne tanki, z których sprzedawane będzie niepasteryzowane piwo. Nie zabrakło także elementów dotychczas stosowanych w nowym standardzie, jak chociażby obrazy kilimowe czy wieszaki w kształcie drzewka.

Sfinks Polska zarządza 107 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 93 restauracji Sphinx (segment casual dining), 9 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 5 restauracjami Wook (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.