Salon Komputronik
Salon Komputronik

Komputronik, sieć sklepów z elektroniką, aktualnie prowadzi proces remodelingu swoich salonów. Spółka zapowiada także wdrożenie strategii mającej na celu poprawę rentowności i ekspansję sieci.

W celu realizacji zamierzonej strategii rozwoju i zwiększenia sprzedaży Komputronik z początkiem kwietnia 2015 roku dołączył do międzynarodowej grupy handlowej Expert International sp. z o.o. Tym samym Polska będzie 24 krajem, w którym grupa rozpocznie swoją działalność.

Ekspansja i modernizacja

– Komputronik stale się rozwija – otwierane i modernizowane są kolejne salony, poszerza się oferowany klientom asortyment, jak również zakres świadczonych usług. Każda decyzja, jaką podejmujemy, kierowana jest chęcią zapewnienia klientom jak najlepszych warunków zakupowych – mówi Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA.

– Umowa członkowska z Expert Group to kolejny ważny krok. Współpraca ta pozwoli nam czerpać z doświadczeń jednej z największych na świecie grup zakupowych elektroniki i cenionego na rynku gracza oraz poszerzyć wiedzę na temat najlepszych praktyk sprzedaży sprzętu RTV i AGD. Umowa wesprze i z pewnością przyspieszy realizację strategii zakładającej zwiększenie udziału sprzedaży właśnie tego asortymentu w ogólnej sprzedaży detalicznej – dodaje prezes Komputronik SA.

Polski rynek sprzedaży IT z potencjałem

– Zainicjowanie działań w Polsce to kolejny etap realizacji naszej strategii, tym ważniejszy, że jest to duży rynek z ogromnym potencjałem. Komputronik ma duże doświadczenie na rynku i specjalizuje się w segmencie sprzedaży IT, dlatego też z przyjemnością wymienimy się naszym know-how biznesowym – mówi Dieter Mathys, dyrektor zarządzający Expert International GmbH.

Expert Group to sieć z ponad 40-letnim doświadczeniem na rynku. Posiada międzynarodowe umowy z większością najważniejszych graczy na rynku RTV i AGD, a także z wieloma partnerami z branży IT i Foto. Jej siłę stanowi ponad 7 tys. placówek sieciowych na całym świecie. Poza Starym Kontynentem, Expert Group działa również w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i RPA. Rocznie firmy członkowskie Expert Group realizują przychody na poziomie ponad 20 mld euro.

Komputronik, dystrybutor sprzętu IT, jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Komputronik Biznes sp. z o.o., Komputronik API sp. z o.o., Benchmark sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o. i niemiecka Komputronik GmbH. Obecnie w Polsce sieć tworzy ponad 300 salonów.