Księgarnia Matras
Księgarnia Matras

13 kwietnia 2015 roku rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa spółki Matras SA Stanisława Wierzbickiego.

Tym samym Mariusz Rutowicz przestał pełnić obowiązki prezesa zarządu. Rada nadzorcza dziękuje Mariuszowi Rutowiczowi za zaangażowanie w rozwój marki.

Stanisław Wierzbicki od 17 lat jest związany z sektorem handlu detalicznego. Pracował dla największych firm branży, takich jak francuska Grupa Casino i brytyjskie Tesco. Rozwijał w nich działy operacyjne, inwestycji i rozwoju nowych formatów. Jest założycielem i członkiem zarządu fundacji Wolna Szkoła, prowadzącej szkołę demokratyczną na warszawskim Ursynowie i wspierającej edukację alternatywną.

180 księgarń w sieci

Stanisław Wierzbicki obejmuje funkcję prezesa w chwili gdy Matras posiada niemal 180 księgarń zlokalizowanych w ponad 70 miejscowościach. W ubiegłych trzech latach Matras SA rozwinął także sprzedaż w swojej księgarni internetowej matras.pl.

– Jednocześnie informujemy, że rada nadzorcza powołała na nowego członka zarządu Przemysława Podsiadłego, obecnego dyrektora logistyki – poinformował zarząd spółki.

Przypomnijmy, Matras w swoich księgarniach Matras oferuje ponad 120 tys. tytułów książek i kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez biografie, aż po książki dla dzieci.
W zależności od swojej powierzchni księgarnie Matras oferują od 5 tys. do 50 tys. Spółka współpracuje na stałe ze 120 księgarniami niezależnymi, zaopatruje około 100 bibliotek oraz dostarcza książki do 1,5 tys. księgarń i 1,9 tys. innych odbiorców (szkoły, instytucje publiczne, firmy) oraz współpracuje z ok. 1,5 tys. wydawcami.