Salon Kazar centrum handlowym Allee w Budapeszcie

10 kwietnia 2015 roku w centrum handlowym Allee w Budapeszcie został otwarty pierwszy na Węgrzech salon Kazar. To trzeci zagraniczny punkt sprzedaży marki. Jeszcze w tym miesiącu spółka planuje otwarcie sklepu Kazar w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Centrum Allee jest najnowszym i jednym z największych centrów handlowych w Budapeszcie. – Otwarcie jest ogromnym sukcesem marki Kazar. Już w dniu otwarcia salon odwiedziły rzesze klientów zainteresowanych nową marką oferującą obuwie i akcesoria, które pomimo ogromnej różnorodności w lokalnej ofercie, wyróżniają się designem i jakością – podkreślają przedstawiciele spółki Kazar Footewar sp. z o.o.

Zagraniczne otwarcia

Jeszcze w tym miesiącu Kazar planuje otworzyć sklep w centrum handlowym Dubai Festival City w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Przypomnijmy, w styczniu br. firma otworzyła salon w Abu Dhabi w centrum handlowym Yas Mall. To największe centrum handlowo-rozrywkowe w Abu Dhabi zlokalizowane w strategicznym punkcie, w samym sercu wyspy Yas Island. Natomiast pierwszy zagraniczny sklep Kazar ruszył w listopadzie 2013 roku w Rumunii. Salon o powierzchni 200 metrów kwadratowych znajduje się w centrum handlowym Promenada w Bukareszcie. Salon działa na zasadzie franczyzy.

– Strategia ekspansji międzynarodowej zakłada pozyskiwanie masterfranczyzobiorców w różnych krajach. Stworzyliśmy platformę franczyzową, w ramach której budujemy relacje z partnerami poza granicami Polski. W dalszej perspektywie rozwoju nie wykluczamy zbudowania własnej zagranicznej sieci salonów – informowała redakcję Retailnet.pl Artur Kazienko, prezes i właściciel Kazar.

Rozwój w Polsce

W Polsce spółka planuje otwarcie sklepu marki m.in.: CH Posnania w Poznaniu i Forum Radunia w Gdańsku. Ostatnio otwarto sklep w Centrum Handlowym Tarasy Zamkowe w Lublinie.

Firma Kazar buduje swoją strategię ekspansji poprzez otwieranie nowych salonów w najbardziej prestiżowych centrach handlowych. Obecnie w ramach sieci Kazar funkcjonuje ponad 50 salonów firmowych zlokalizowanych w największych miastach, sześć salonów outletowych oraz sklep online. Średnia powierzchnia salonu Kazar to 150 metrów kwadratowych. Docelowo w Polsce firma planuje posiadać sieć złożoną z 70-80 salonów Kazar.