Salon Reserved w stolicy Kataru
Salon Reserved w stolicy Kataru

Spółka odzieżowa LPP otworzyła pierwszy sklep marki Reserved w stolicy Kataru. Do końca 2015 roku planuje jeszcze otwarcie salonów Reserved w Kuwejcie oraz Arabii Saudyjskiej.

LPP finalizuje również umowy, których efektem będzie obecność w tym regionie jej marek adresowanych tylko do kobiet, czyli Mohito i Sinsay.

Zagraniczne sklepy

Salon sprzedaży Reserved, otwarty 1 kwietnia w Dausze – stolicy Kataru, zlokalizowany jest w centrum handlowym Gulf Mall. Jego powierzchnia wynosi niemal 1,1 tys. mkw., a zatrudnienie w nim znajdzie kilkadziesiąt osób.

Ze względu na różnice kulturowe oraz uwarunkowania klimatyczne, LPP dostosowało swój model funkcjonowania do specyfiki rynku. W kolekcjach oferowanych w Katarze pojawi się znacznie mniej modeli zimowych, strefa damska w sklepach jest oddzielona od działu męskiego, a do obu części salonu prowadzą dwa oddzielne wejścia. Ponadto w ofercie Reserved na ten rynek nie ma bielizny.

Pierwszy pozaeuropejski salon Reserved powstał w Egipcie w lutym br. Inwestycje na Bliskim Wschodzie to zupełnie nowy kierunek rozwoju firmy. Partnerem i franczyzobiorcą LPP w tym regionie jest firma Azadea.

Grupa LPP

LPP powstało w 1991 r. w Gdańsku, początkowo spółka działała pod nazwą Mistral. W ciągu kilkunastu lat, konsekwentnie inwestując w swoją działalność, z niewielkiej lokalnej firmy stała się jednym z najdynamiczniej rozwijających się międzynarodowych koncernów odzieżowych, który odnotowuje regularny wzrost wyników sprzedaży i wartości firmy, osiągając przychody w wysokości ponad 1 mld euro. Od 2001 r. firma jest notowana na warszawskiej GPW, a w 2014 r. awansowała do indeksu WIG20, który generuje istotną część obrotów warszawskiego parkietu, a także do prestiżowego indeksu MSCI Poland.

Obecnie sieć detaliczna LPP liczy 1516 salonów, a wzrost powierzchni sprzedaży w całym 2015 r. prognozowany jest na ok. 21 proc. Od 13 lat salony LPP obecne są w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a w 2014 roku marką Reserved spółka zadebiutowała na rynku niemieckim oraz w Chorwacji.

Centrala firmy znajduje się w Gdańsku, jej filia – w Krakowie. W Pruszczu Gdańskim LPP stworzyło jedno z największych i najnowocześniejszych w tej części Europy Centrów Dystrybucyjnych, którego powierzchnia po obecnie trwającej rozbudowie wyniesie 66 tys. mkw. LPP posiada także biuro w Szanghaju, a z początkiem 2015 r. funkcjonować zaczęła nowa placówka przedstawicielska firmy w Dhace, stolicy Bangladeszu. LPP tworzy ponad 18 tys. miejsc pracy.