bitcoin paypal

bitcoin paypal

PayPal oficjalnie potwierdził, że będzie przyjmował Bitcoiny jako jedną z form płatności. BrainTree, którego właścicielem jest PayPal, będzie umożliwiać płacenie Bitcoin’ami.

W dokumencie Securities and Exchanges Commission, PayPal określa swoją przyszłość, która nie będzie związana z eBay’em. Podczas omawiania swoich innowacji, do których należy m.in. BrainTree, PayPal wymienia cyfrową walutę Bitcoin, jeden z oficjalnych sposobów płatności.

Bitcoiny w BrainTree

“Handlowcy mogą otworzyć standardowe konto PayPal i zacząć przyjmować pieniądze w przeciągu kilku minut. Większość kupujących online oraz przez urządzenia mobilne nie musi inwestować w żaden specjalistyczny sprzęt. Nasza platforma płatności obsługuje całe spektrum serwisów, desygnowanych do pomagania przedsiębiorcom w zarządzaniu przepływem pieniędzy, rozliczaniem się z klientami, płacenia rachunków i redukowaniem konieczności przechowywania ważnych informacji finansowych. Kupujący może również zintegrować system płatności dzięki BrainTree i zacząć akceptować wpływy z kart kredytowych i debetowych, PayPal’a, Venmo, cyfrowych walut takich jak Bitcoin, lub innych rozwiązań” – podaje PayPal.

PayPal dodał, że narzędzia takie jak Braintree współpracują z Coinbase, BitPay oraz GoCoin. Braintree został stworzony, by “pomóc handlowcom zwiększyć współczynnik konwersji zakupów za pośrednictwem stron internetowych oraz aplikacji mobilnych.”

Coinbase potwierdza na swoim blogu, że “platforma Braintree zaczęła akceptować bitcoiny dla wszystkich retailerów ze Stanów Zjednoczonych. Handlowcy, korzystający z Braintree, od teraz mogą przyjmować bitcoiny poprzez utworzenie konta Coinbase i dodanie kilku linijek kodu do Braintree v.zero.”

EBay otwarty na Bitcoiny

W niedalekiej przyszłości PayPal ma dostarczyć szczegółów na temat planów związanych z Bitcoin’em oraz innymi cyfrowymi walutami jak Dogecoin lub Litecoin.

EBay popiera ostatnie posunięcie PayPal’a. Devin Wenig, CEO eBay, stwierdził że “eBay i PayPal są otwarci na Bitcoiny. PayPal wciąż eksperymentuje z tą formą płatności i poprzez naszą współpracę z PayPal’em chcielibyśmy zrobić to samo. Jestem bardzo otwarty na cyfrowe waluty.”

PayPal nabył BrainTree za blisko 800 milionów dolarów w 2013 roku. W 2014 rozpoczął współpracę z BitPay, Coinbase oraz GoCoin. Pomimo tego, że PayPal został partnerem tych firm, bitcoiny jako forma płatności nie były dostępne dla wszystkich serwisów PayPal.