inpost paczkomaty 1300 ecommerce

Tylko w ciągu miesiąca InPost, lider w zakresie rozwiązań dedykowanych branży e-commerce i właściciel największej na świecie sieci paczkomatów, powiększył liczbę swoich terminali w Polsce o kolejnych 200 lokalizacji.

Decyzja o rozbudowie sieci wynika z rosnących potrzeb mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy coraz chętniej korzystają z oferty e-sklepów i ma na celu zapewnienie im możliwości odbioru paczek w trybie 24/7.

Spółka zamierza kontynuować ekspansję i zainstaluje w 2015 roku łącznie 600 nowych paczkomatów.

RYNEK E-COMMERCE NAPĘDZA ROZWÓJ PACZKOMATÓW

Decyzja o nowych lokalizacjach paczkomatów InPost na terenie Polski to efekt dynamicznie rosnącej popularności tych urządzeń wśród konsumentów. Statystyki wskazują, że aż 99% klientów korzystających z tej formy dostawy jest zadowolonych z terminowości i jakości usług świadczonych za pomocą terminali InPost, a blisko 60% produktów odbieranych jest z nich poza standardowymi godzinami otwarcia punktów usługowych.

„Instalacja paczkomatów InPost w kolejnych 200 lokalizacjach to odpowiedź na rosnące potrzeby konsumentów. Z naszych obserwacji wynika, że wśród użytkowników platform e-sprzedażowych – takich, jak m.in. Allegro – to właśnie osoby zamieszkałe w mniejszych miejscowościach stanowią systematycznie powiększającą się grupę odbiorców zamawianych produktów. Popularność naszego rozwiązania i wysoką lojalność klientów potwierdzają statystyki. Zgodnie z naszymi najnowszymi danymi dynamika liczby paczek w 2014 roku w porównaniu z rokiem 2012 przekroczyła 440%. Zamierzamy kontynuować dotychczasowe tempo wzrostu i systematycznie powiększać nasz udział w rynku przesyłek” – komentuje Ireneusz Kazimierczyk, prezes zarządu InPost Paczkomaty, który wcześniej pełnił m.in. funkcje dyrektora krajowej ekspansji sieci sklepów Biedronka, dyrektora zarządzającego sieci Żabka, oraz prezesa Czerwonej Torebki i spółki Merlin.pl.

MIĘDZYNARODOWA EKSPANSJA PACZKOMATÓW INPOST

Paczkomaty są doceniane zarówno przez detalistów, jak i konsumentów na całym świecie. Dzięki rewolucyjnemu serwisowi SzybkieZwroty.pl osoby dokonujące zakupów online mogą dokonać bezpłatnej wymiany lub zwrotu towaru do e-sklepu w jednym miejscu. W 2014 roku we wszystkich paczkomatach InPost zainstalowano czytniki kart płatniczych, z których istotna część umożliwia płatności zbliżeniowe. Z kolei od lutego 2015  użytkownikom terminali została zaproponowana nowa funkcjonalność zaawansowanego śledzenia przesyłek.

Dostawę za pomocą paczkomatów InPost umożliwia obecnie blisko 6.500 e-sklepów na świecie oraz 30.000 sprzedawców oferujących swoje produkty na Allegro. Według badań Grupy Integer.pl, w sumie z paczkomatów InPost skorzystało już ponad 20 milionów klientów, a 98% paczek jest gotowych do odbioru w ciągu 24 godzin od nadania. Aż 98% użytkowników deklaruje chęć ponownego skorzystania z usługi, a 97% z nich poleca je znajomym.

Paczkomaty InPost działają obecnie na 5 kontynentach, między innymi w takich krajach jak: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Polska, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Czechy, Słowacja, Kolumbia, Kanada, Australia, Arabia Saudyjska, Malezja. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 4000 paczkomatów InPost. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Tekst pochodzi z portalu Evigo.pl