Sklep Martes Sport
Sklep Martes Sport

Martes Sport w kwietniu powiększy sieć o kilka nowych sklepów w obiektach handlowych. Spółka planuje również intensywną ekspansję w Krakowie i aglomeracji warszawskiej.

Rozwój sieci sklepów

Martes Sport w kwietniu br. otworzy sklepy w Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze, Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim, Parku Handlowym w Skarżysku Kamiennej oraz sklep Hi-Tec i Elbrus w Outlt Center w Białymstoku.

– W tym miesiącu podpisaliśmy dwie umowy dla nowych lokalizacji w Krakowie – Futura Park o powierzchni 1125 mkw. oraz Serenada o powierzchni 717 mkw. Sklep w Futura Park zostanie otwarty dla klientów w lipcu 2015 roku. To będą kolejne sklepy Martes Sport w Krakowie obok istniejących w M1 o powierzchni 520 mkw. oraz Bonarka City Center o powierzchni 850 mkw. Docelowo Martes Sport planuje w Krakowie otwarcie 6-7 sklepów – mówi redakcji Retailnet.pl Tomasz Barchański, odpowiedzialny za rozwój i zarządzanie siecią sklepów Martes Sport.

– Cały czas przyglądamy się także aglomeracji Warszawskiej w której prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy nad nowymi lokalizacjami. Do istniejącego już sklepu w warszawskiej Reducie w najbliższych miesiącach dołączy kolejny sklep w dobrze znanej na warszawskim rynku lokalizacji. Poddaliśmy rynek aglomeracji warszawskiej wnikliwym badaniom pod kątem potencjału sprzedaży i według naszych szacunków znajduje się w niej miejsce dla 20-25 sklepów o powierzchni od 600 do 1000 mkw. – dodał Tomasz Barchański.

Spółka i jej marki

Martes Sport sp. z o.o. działa od 1997 roku. Jest właścicielem sklepów z odzieżą, obuwiem oraz akcesoriami sportowymi. Od 2005 roku otwiera salony o powierzchni 300-1200 mkw. Firma jest dystrybutorem i producentem takich marek jak: Hi-Tec, Arena, Iguana, Magnum, Colmar, Martes, Elbrus, Ice Peak. Jest też dystrybutorem na Polskę, Czechy i Słowację akcesoriów firmy Nike.

W sklepach Martes Sport oprócz wyżej wymienionych marek znajdują się ponadto produkty m.in. firm: Nike, Adidas, Reebok, Puma, Salomon, Ecco, Merrel, Kross, Merida, The North Face, Brugi, Head, Atomic, Rossignol, Uvex, Viking, Spokey, Roxy czy Quicksilver.