Kolekcja Kiabi
Kolekcja Kiabi

23 kwietnia 2015 roku ruszy pierwszy w Polsce sklep francuskiej marki modowej Kiabi. Markę wprowadza spółka Schiever Polska.

Salon debiutującej na polskim rynku sieci będzie działał w warszawskim centrum handlowym Blue City. Jak poinformował redakcję Retailnet Michał Popławski, Expansion Manager marki z  Schiever Polska, nowy sklep będzie miał 1,6 tys. mkw. powierzchni.

Kiabi posiada obecnie 450 sklepów na całym świecie (357 we Francji, 52 w Hiszpanii, 20 we Włoszech, 4 w Portugalii, 4 w Rosji, 6 w terytoriach zamorskich Francji, 6 w Maroku, 1 na Malcie). Firma generuje ponad 1,3 miliarda euro obrotu i ma ponad 3 miliony fanów na Facebooku.

Ekspansja w dużych miastach

Wyłącznym franczyzobiorcą Kiabi na rynku polskim jest spółka Schiever Polska sp. z o.o., która, jak dowiedziała się redakcja Retailnet, ma ambicje rozwinąć markę w głównych miastach Polski.

Pierwszy salon Kiabi został otwarty pod koniec lat 70. W ciągu trzech dekad mała firma odzieżowa z północnej Francji stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku tekstylnym. Innowacyjna koncepcja sprawiła, że obecnie Kiabi każdego tygodnia sprzedaje średnio 3 miliony sztuk odzieży i akcesoriów na całym świecie.

Ekspansja zagraniczna marki ruszyła w 1993 roku. Po Francji sieć była rozwijana także na rynkach hiszpańskim i włoskim. A w 2005 roku spółka podjęła decyzję o rozwoju w oparciu o system franczyzowy. W 2009 liczba sklepów partnerskich Kiabi sięgnęła 30. Obecnie z marką związanych jest 7,5 tys. współpracowników. W planach spółki jest poza ekspansją Kiabi rozwój konceptu Kiabi One, otwarcia nowych sklepów w kolejnych krajach oraz rozwój KShop, umożliwiający dostęp do ubrań Kiabi mieszkańcom krajów, w których nie otwarto jeszcze sklepów tej marki.

Schiever Polska

Schiever Polska to wspólny projekt grupy Schiever oraz Auchan. Spółka została utworzona w roku 1999 i działa na zasadzie partnerskiej współpracy z Auchan.
W marcu 2001 firma Schiever Polska otworzyła swój pierwszy hipermarket Auchan w Zielonej Górze, następny w listopadzie 2002 w Legnicy, w lipcu 2004 w Wałbrzychu i w maju 2007 w Raciborzu.

Spółka Schiever Polska poza hipermarketami Auchan zarządza czterema galeriami handlowymi zlokalizowanymi przy hipermarketach, w których znajduje się łącznie ponad 160 sklepów i lokali usługowych.