Galeria Jurajska w Częstochowie
Galeria Jurajska w Częstochowie

Galerii Jurajska poszerza ofertę sportową i odzieżową. Do grona najemców dołączyła właśnie kultowa marka New Balance.

Oferta sportowa

W połowie kwietnia w Galerii Jurajskiej otwarto pierwszy salon firmowy New Balance w północnej części województwa śląskiego. Na ponad 85 mkw. można znaleźć buty z najnowszych kolekcji męskich i damskich oraz odzież streetwearową, a także dodatki.

Sklep w Galerii Jurajskiej został podzielony na dwie części. Strefę classic z rozbudowanym miejscem na obuwie i strefę z odzieżą streetową. W tej ostatniej części znajduje się także specjalna VIP space, w której znajdują się ręcznie szyte modele butów z limitowanych serii, jakie powstają w USA i Wielkiej Brytanii. Dla Galerii Jurajskiej New Balance to już 9 sklep sportowy. Oprócz New Balance w centrum działa także m.in. Adidas, Intersport, Nike, Puma, Sizeer, Quiksilver oraz 4F.

– Pojawienie się New Balance poszerza nie tylko naszą ofertę sportową, ale także ofertę modową. Marka ta jest bowiem niezwykle atrakcyjna zarówno dla klienta poszukującego odzieży stricte sportowej, jak i dla osób lubiących ubrania kultowych marek lifestylowych. Nie bez znaczenia jest także fakt, że jest to pierwszy sklep brandu w Częstochowie – mówi Katarzyna Korpak, dyrektor Galerii Jurajskiej.

New Balance to amerykańska i jednocześnie najstarsza marka sportowa na świecie, specjalizująca się przede wszystkim w obuwiu do biegania. Na jej ofertę składa się obuwie, tekstylia, kompleksowa i akcesoria sportowe oraz lifestylowe. Markę New Balance uwielbiają gwiazdy sportu, kina i muzyki. Buty New Balance noszą m.in. Rihanna, Adam Garfield, Adam Levine oraz Alexa Chung. Teraz marka zawitała także do Częstochowy.

Obiekt GTC

Galeria Jurajska to trzecie centrum handlowo-rozrywkowe zrealizowane przez Globe Trade Centre SA (GTC) w Polsce i pierwszy nowoczesny obiekt tego typu w Częstochowie. Jego otwarcie nastąpiło w październiku 2009 roku. Powierzchnia całkowita Galerii Jurajskiej wynosi 130 tys. mkw., z czego 49 tys. mkw. to powierzchnia handlowo-rozrywkowa, która mieści prawie 200 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych oraz wielosalowe kino Cinema City.

W ofercie Galerii Jurajskiej znajdują się sklepy najpopularniejszych marek polskich i międzynarodowych. Dla wielu z nich jest to debiut na lokalnym rynku handlowym. Swoje sklepy w Galerii Jurajskiej otworzyły m.in. Alma, grupa LPP (Reserved, Cropp, Home &You, House, Mohito), grupa Inditex (Zara, Bershka, Stradivarius, MassimoDutti), TK Maxx, C&A, Euro RTV AGD, Intersport, Empik, H&M, New Yorker, Smyk, Rossmann, Sephora, Super Pharm, Douglas, Promod, Trussardi, Apart i wiele innych.

W obiekcie znajduje się wielopoziomowy bezpłatny parking mogący pomieścić 2 tys. samochodów. W 2014 roku centrum odwiedziło ponad 6 milionów klientów.