payu allegro mbank plarnosci mobilne

Użytkownicy Allegro, którzy posiadają konta w mBanku, mogą już płacić za zakupy e-przelewem jednym kliknięciem. To absolutny przełom w płatnościach internetowych.

mTransfer mobilny jest pierwszym e-przelewem, który można wykonać jednym kliknięciem, zarówno na desktopie, jak i w telefonie. I to wszystko bez konieczności logowania się do banku i dodatkowej autoryzacji.

Na razie rozwiązanie udostępniono na Allegro. Wkrótce PayU zaoferuje je także w kolejnych, wybranych sklepach internetowych.

Wystarczy jedno kliknięcie

Nowy mTransfer mobilny to e-przelew nowej generacji (pay by link 2.0) dla klientów mBanku, działający w oparciu o model PayU Express firmy PayU, czyli dzięki powiązaniu konta w PayU z rachunkiem bankowym klienta. Usługa znacząco przyspieszy realizację wirtualnych płatności.

“Choć mTransfer mobilny doskonale sprawdzi się w każdym kanale on-line, narzędzie to zostało stworzone głównie z myślą o użytkownikach bankowości mobilnej, aby zakupy były dla nich jeszcze szybsze i prostsze – a sama transakcja, od wyboru towaru, po zamówienie i płatność, natychmiastowa. Biorąc pod uwagę popularność klasycznego mTransferu mBanku, liczymy, że nowe narzędzie nie tylko umocni naszą pozycję, ale i z czasem stanie się równie popularne, biorąc pod uwagę mobilne trendy zakupowe” – tłumaczy Andrzej Chechliński, odpowiedzialny za rozwój eCommerce w mBanku.

Rozwiązanie dostępne jest zarówno za pośrednictwem komputera, jak i urządzeń mobilnych. Jego konstrukcja szczególnie sprawdzi się w przypadku zakupów dokonywanych na telefonach za pośrednictwem aplikacji mobilnych sklepów, których nie będzie trzeba opuszczać, aby dokończyć transakcję.

Narzędzie można aktualnie aktywować podczas zakupów na Allegro lub płacąc za pośrednictwem konta PayU w sklepie wspieranym przez PayU. Usługa, ze względów bezpieczeństwa, może zostać włączona jedynie podczas dokonywania płatności klasycznym mTransferem.

Przy kolejnych zakupach – w aplikacji mobilnej lub na komputerze – użytkownik będzie miał już możliwość zapłacenia za zakupy mTransferem mobilnym na jedno kliknięcie.

e-płatności przyszłością branży

Płatność w ramach mTransferu mobilnego możliwa jest dla transakcji do 200 zł. Płatności o wyższej wartości oraz te wymagające dodatkowego uwierzytelnienia klienta, ze względów bezpieczeństwa, są realizowane z wykorzystaniem tradycyjnego mTransferu, a w przypadku płatności z aplikacji mobilnej Allegro – poprzez aplikację mobilną mBanku. W obu wypadkach transakcja jest bezpłatna dla klienta.

“Patrząc na proces zakupowy w internecie, zarówno z perspektywy sklepu, jak i kupującego, wiemy, że należy dokładać starań, aby był on maksymalnie uproszczony, a płatność tak łatwa do wykonania, by nie przeszkadzała w dokonaniu zakupu, lecz była przyjemnym zamknięciem transakcji. Z tego względu zaproponowaliśmy mBankowi, który jest liderem bankowości mobilnej i elektronicznej w Polsce, przygotowanie nowej generacji e-przelewu, umożliwiającego realizację transakcji e-commerce/m-commerce w całości na stronie lub w aplikacji sklepu, bez przekierowania do banku lub centrum autoryzacyjnego, w ciągu zaledwie pół sekundy” – mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU w Polsce. “W dobie „ery mobile” zadbaliśmy o to, aby proces ten przebiegał zawsze w taki sam sposób, bez względu na rodzaj urządzenia, z którego będzie korzystał kupujący” – dodaje.

Płatności internetowe będą coraz częściej oparte o jedno kliknięcie. Zdaniem Wojciecha Czajkowskiego z PayU, w tym roku już nawet 75% płatności kartą lub e-przelewem będzie można wykonać w ten sposób, także na smartfonach.