Wizualizacja dworca PKP Warszawa Centralna
Wizualizacja dworca PKP Warszawa Centralna

Restauracja wegetariańska Bioway i nowa placówka Poczty Polskiej – na dwóch z największych dworców kolejowych pojawili się nowi najemcy.

Na dworcu Warszawa Centralna działa już wegetariańska restauracja Bioway. Jest to pierwsza lokalizacja tej sieci na dworcu kolejowym. To także zupełnie nowa oferta wśród punktów gastronomicznych w tym obiekcie. Restauracja znajduje się w Galerii Wschodniej pasażu podziemnego. Lokal wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem, jasną kolorystyką i elementami w stylu eko. W karcie można znaleźć proste dania w przystępnych cenach.

Nowa oferta na dworcach PKP

Na dworcu Gdynia Główna otwarta została placówka Poczty Polskiej. Jej „design” i kolorystyka wpisują się w aranżację dworca, w którym znajdują się nowoczesne powierzchnie handlowo-usługowe.

Obydwa nowe lokale zostały otwarte na początku kwietnia 2015 roku.

– Nasze powierzchnie na dworcach premium cieszą się coraz większą popularnością wśród najemców, w tym znanych, sieciowych marek. Obecny stopień komercjalizacji nie odbiega od tego, który obserwujemy w znanych galeriach handlowych – mówi Marta Zabłocka, dyrektor Departamentu Komercjalizacji Nieruchomości w PKP SA.

Trwa proces komercjalizacji

– Sukcesy są widoczne, odkąd w ramach nowo powstałego Departamentu Komercjalizacji udało nam się zbudować zespół ekspertów z doświadczeniem w branży nieruchomości handlowych – dodaje.

Na dworcach premium zagospodarowane jest obecnie 93,5 proc. powierzchni komercyjnej. Dla porównania, w styczniu 2014 roku było to 66 proc., a w styczniu 2013 zaledwie 43 proc.