Wizualizacja Forum Gdańsk
Wizualizacja Forum Gdańsk

Znana jest już data wmurowania kamienia węgielnego pod Forum Gdańsk – wielofunkcyjny kompleks z nowoczesną przestrzenią publiczną, który powstaje w samym centrum Gdańska w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego.

Uroczystość, która oficjalnie zapoczątkuje fazę inwestycyjną przedsięwzięcia, odbędzie się 2 czerwca tego roku. Projekt, znany dotychczas pod nazwą Forum Radunia, będzie jedną z największych inwestycji na terenie Trójmiasta, obejmującą budowę powierzchni komercyjnych, stworzenie nowych przestrzeni publicznych, a także przebudowę infrastruktury drogowej wokół kompleksu.

Proces wynajmu części komercyjnej postępuje bardzo dynamicznie.

– Zainteresowanie najemców lokalami w Forum Gdańsk jest bardzo duże. Wynajęliśmy już ponad 50 proc. całej dostępnej powierzchni i rozmawiamy z kolejnymi najemcami – mówi Małgorzata Słowik, dyrektor działu leasingu Multi Poland.

Rewitalizacja Targu Siennego i Rakowego

Forum Gdańsk to nowe, atrakcyjne miejsce z kompleksem handlowym i nowoczesną przestrzenią publiczną, które powstaje w samym centrum miasta w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego. Inwestycja obejmuje budowę Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska oraz węzła przesiadkowego i infrastruktury drogowej wokół kompleksu. Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Corporation i Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP.

Otwarcie kompleksu planowane jest na 2017 rok.

Forum Gdańsk
Forum Gdańsk

Forum Gdańsk zaoferuje 62 tys. mkw. powierzchni komercyjnej, na której znajdzie się około 200 lokali handlowych i usługowych, największe w Trójmieście wieloekranowe kino, klub fitness, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na około 1 100 miejsc. W ramach kompleksu powstanie też zupełnie nowa przestrzeń publiczna: plac miejski z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępny bulwar biegnący wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni, jak również nowoczesne powierzchnie biurowe. Dzięki wyjątkowej lokalizacji w sercu Gdańska, z doskonałym dostępem do komunikacji publicznej, a także ofercie flagowych sklepów oraz znanych restauracji i kawiarni, Forum Gdańsk stanie się bardzo atrakcyjnym miejscem spotkań, zakupów i rozrywki dla mieszkańców Trójmiasta oraz turystów.

O Multi Corporation

Multi Corporation to jeden z największych właścicieli, zarządców oraz deweloperów wysokiej jakości centrów handlowych w Europie oraz Turcji. Jest to paneuropejska platforma nieruchomości handlowych dysponująca wysokim kapitałem i zorientowana na wzrost, a jej działalność koncentruje się na generowaniu i zwiększaniu trwałych dochodów z najmu.

Obecnie Multi jest właścicielem lub zarządcą ponad 60 centrów handlowych, które rocznie odwiedza ponad 330 milionów klientów. Wydają oni 3,2 miliarda euro w skali roku na zakupy w ponad 5, 2 tys. sklepach i restauracjach oraz na rozrywkę. Multi zatrudnia ponad 500 pracowników w swoich spółkach zajmujących się zarządzaniem centrami handlowymi i ich obsługą oraz zarządzaniem aktywami i realizacją projektów. Firma prężnie działa w 12 krajach europejskich, w tym w Turcji, gdzie jest największym właścicielem oraz zarządcą centrów handlowych. Opracowaniem koncepcji obiektów realizowanych przez Multi i projektowaniem przestrzeni miejskich zajmuje się należąca do firmy pracownia T+T Design.